iPhone X Üretimi Durdurulabilir

0
121
iPhone X kullanici yorumlari

iPhone X modelinin satışa çıktığı ilk günler, telefonların bir hayli ildi çektiğini gördük. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus için oluşturulmayan kuyrukların, iPhone X satışlarında yine karşımıza çıktığını da biliyoruz. Fakat bu ilgi yavaş yavaş sönmeye başladı. “iPhone X almaya değer mi? iPhone 8 mi? iPhone X mi?” gibi soruların cevapları da yavaş yavaş değişmeye başladı. Bu durumunda etkili olan neden ise rakiplerin giderek artması ve Apple’ın çok yüksek bir fiyat aralığında bulunması. Tüm bunlardan yola çıkarak ünlü isim KGI analisti Kuo tarafından da şok bir iddia gündeme getirildi.

iPhone X Üretimi Neden Duracak?

Ünlü analist tarafından paylaşılan bilgilerde daha önce 3 yeni iPhone X benzeri model hazırlandığı konusuna değinmiştik. Yeni modellerin özellikleri konusunda da iddialar ortaya çıkmış ve bunları da paylaşmıştık. Fakat Kuo iddialarına devam etti ve iPhone X modellerinin geleceği konusunda şok bilgiler paylaşıldı. Ünlü analiste göre yeni akıllı telefonların fiyatının 900 dolar olması ve rakiplerin de daha düşük fiyat aralığıyla satışa sunulması nedeniyle üretimleri durdurulacak.

iPhone XL

Yeni akıllı telefonların, üretimin bu yıl içerisinde son bulabileceğini belirten Kuo, bu durum geçerli olmasa bile siparişlerin ciddi oranda azalacağı üzerinde duruyor. Ünlü analist tarafından belirtilen iddiaların gerçekleşmesi durumunda, 2 yıl içerisinde iPhone X üretimi son bulmuş olacak. Çıkışından sadece 2 yıl geçmesinden sonra, (üstelik tam anlamıyla 2 yıldan da söz etmiyoruz) üretiminin durdurulacak olması gerçekten iPhone X akıllı telefonlarının özel seri olarak kalmasına neden olabilir.

Bunun dışında 3 yeni iPhone modelinin de iPhone X akıllı telefonlarına benzer olarak gelecek olması, Apple’ın gerçekten üretimi durdurmasına neden olabilir. Konu hakkında resmi bir açıklama yapılmadı ancak bu açıklamanın yeni modellerin tanıtımı sırasında gelmesi bekleniyor. Kuo farklı bir bilgi paylaşacak olursa, haberimizi güncelleyeceğiz.

İLGİLİ HABER:  iPhone veya iPad'de youtube reklamları nasıl engellenir?

İlginizi Çekebilir: Apple, TV Yatırımlarını Arttırma Kararı Aldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?