iPhone X Üretimi Bir Kez Daha Düştü

0
75

iPhone X satışları, ilk andan bu yana istendiği gibi gitmedi. Apple’ın tüm reklamlarına ve tüm çalışmalarına rağmen bir türlü iPhone X üretimini arttıramadığı görüldü. iPhone X akıllı telefonlarının son satış rakamlarında da bu durumu net bir şekilde görmüştük. Raporlara göre telefonların satışının iPhone 8 akıllı telefonlarının bile arkasında geldiği ortaya çıkmıştı.

Elde edilen bu verilerle beraber Apple’ın iPhone X üretimini azalttığı konusunda bilgiler verildi. iPhone X üretimi sadece bir kez değil, iki kez azaltılma kararıyla gündeme gelmişti. Şimdi benzeri bir haber daha geldi ve üretimin yeniden azaltıldığı belirtildi.

iPhone X Üretimi Ne Seviyede?

Yeni akıllı telefonların üretimlerinin oldukça sınırlı kaldığı yönünde bazı bilgiler var. Bu yıl için belirtilen üretim miktarının, Ocak ile Mart ayı dönemi için 20 milyon olarak açıklandığını duymuştuk Bu rakamları Apple değil, Apple’a yakın analistler açıklamıştı. Hemen sonrasında ise rakamlar değiştirilmiş ve 15 milyon seviyesine kadar geri çekilmişti.

iPhone X

Şimdi ise yaz dönemi için yapılacak olan üretimlerin azaltılacağını belirten açıklamalar var. Bu açıklamalara göre yaz döneminde sadece 10 milyon adet iPhone X akıllı telefonu üretilecek. Üretimdeki bu düşüş gerçek olacak olursa, iPhone X satışlarının zaten çok düşük seviyelerde kalacağını göreceğiz.

Apple’ın satışlarını yükseltmek adına ise mutlaka fiyatlarda indirim yapması gerekiyor. Öyle ki bu fiyatlar çok tercih edilen rakamlar olmadı. Bunun yerine iPhone 8 modelleri tercih ediliyor. Ayrıca son dönemde ardı ardına gelen haberler, iPhone X üretiminin sınırlı kalacağı iddialarını da doğrulamakta. Özellikle bu yıl için verilen rakamlar, 2018 yılının yaz aylarında üretimin durabileceğini bile gösteriyor. Apple’ın kararlarını zaman içerisinde öğrenmek mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 için Yepyeni Konsept Çalışması

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Akıllı Telefonları İçin Son Tasarımı Gösteren Görsel

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?