Tanıtıldığı andan bu yana gecikeceği iddialarıyla gündeme gelen iPhone X serisi akıllı telefonların, beklentileri tersine çıkararak gecikmediğini gördük. Sadece 2 aylık bir süreçle siparişleri geç açılan akıllı telefonların, yurt dışında birçok ülkede satışa çıktığını da görmüştük. 3 Kasım tarihinde birçok ülkede satışa çıkan yeni akıllı telefonların, ülkemizde satışa çıkışının ise ertelendiği açıklanmıştı. iPhone X akıllı telefonlarının ülkemiz çıkış tarihi için yapılan açıklamada ise 24 Kasım tarihi gösterilmiş ve aynı açıklamayla beraber fiyatlar belirtilmişti. Şimdi ise beklenen gün geldi ve iPhone X akıllı telefonları ülkemizde satışa sunuldu.

iPhone X Teslimat ve Fiyat Bilgileri

Yeni telefonların ülkemizde satışa çıkmasıyla beraber tabii ki en çok merak edilen konu, telefonların ne zaman kullanıcılara ulaşacağı oldu. Öncelikle şunu belirtelim ki yeni iPhone modeli, daha önce yazılarımızda da yer verdiğimiz gibi 6099 TL rakamla satışa çıkacak. Bu sadece giriş fiyatı. Telefonun 64 GB depolama alanı bulunan modelini tercih edecek olursanız, bu fiyatı ödemeniz gerekiyor.

iPhone X

Bunun dışında 256 GB olan versiyonu tercih edecek olursanız da 6899 TL gibi bir rakam ödemeniz gerekiyor. Açıkçası bu rakamlar ilk açıklanan fiyatlarla aynı. Yani şu an için bir dolar zammı gözükmüyor. Paket seçenekleri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de aynı olan akıllı telefonun teslimat sürelerine geçelim.

Resmi sayfa üzerinde yer alan bilgilere bakacak olursak, iPhone X akıllı telefonları 1 ile 3 iş günü arasında teslimata çıkacak. Yani telefonu alırsanız en geç 3 gün içerisinde telefon elinize geçmiş olacak. Stok sorunlarının yaşanıp yaşanmayacağı bilinmeyen telefonların, şu an Apple Store merkezlerinde de satışa çıktığını ekleyelim.

İlginizi Çekebilir: iPhone 11’e Ait Olduğu İddia Edilen Yeni Konsept Çalışması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?