iPhone X Sonrasında iPhone 6 Rekoru Kırılabilir

0
62
iPhone X

Apple’ın yeni seri akıllı telefonları olan iPhone X serisi, ön siparişe açıldığı andan bu yana gündem kalmayı başaran serilerden bir tanesi olmayı başardı. Sadece ön sipariş rakamlarında bile üst düzey bir başarı elde edildiği ve satış rakamlarının oldukça yüksek olduğu belirtilen akıllı telefonların birkaç dakika içerisinde stoklarının tamamının tükendiği de açıklanmıştı.

Telefonların sadece birkaç dakika içerisinde tükenmiş olması, Apple’ın ciddi stok sorunlarıyla karşı karşıya gelmesine neden oldu. 3 Kasım tarihinde satışa çıkacağı beklense de gösterilen ilgi ve stokların tükenmesi sonrasında yeni akıllı telefonların 5 hafta gecikebileceği de belirtilmeye başlandı. Apple yetkilileri ise durum hakkında önemli açıklamalar yaptı.

iPhone X ile Face ID

iPhone X Satış Rekorları Getirecek

Telefonların ön siparişe çıkmasından sonra markanın yöneticileri tarafından resmi bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada telefonlara gösterilen ilginin oldukça yüksek olduğu vurgulandı. Beklenenin bile çok daha üstünde bir ilgi gördüğü belirtilen iPhone X akıllı telefonlarının, iPhone 6 döneminden bu yana en çok satılan iPhone döneminin yaşanmasına neden olabileceği vurgulandı. Açıklamanın tamamını aşağı da bulabilirsiniz.

“Geleceğin akıllı telefonu olan iPhone X ön siparişlerini alıyor olmaktan ötürü heyecan duyuyoruz. İlk tepkilerden görebildiğimiz kadarıyla çok yüksek bir müşteri talebi söz konusu. Bu yeni, devrimsel nitelik taşıyan ürünü isteyen herkese olabildiğince kısa sürede ulaştırabilmek için sıkı çalışma yapıyoruz. İnternet üzerinden verilen siparişleri almaya devam edeceğiz. Bunun yanında 3 Kasım saat 08.00’dan itibaren Apple satış mağazalarında ve dünya çapındaki Apple tedarikçilerinde iPhone X satışları başlayacaktır.”

Bunun yanında telefonların satış tahminlerinin de değiştirildiğini gördük. iPhone X modeli sonrasında otoriteler, satış rakamlarının 282 milyon seviyesine çıkabileceğini belirtti. Tahminler 260 milyon iPhone satışı üzerine kurulmuşken, iPhone X’e gösterilen ilgi nedeniyle 282 milyon rakamına çıkılması ise Apple’ın şimdiden başarı elde ettiğini gösteriyor. Gelişmeler için markanın resmi satış açıklamalarını beklemek gerekecek.

İLGİLİ HABER:  iPhone X Satışları İsteneni Vermedi

İlginizi Çekebilir: iPhone X’in Servis Ücretleri Satış Fiyatını Aratmıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?