iPhone X sol hoparlörden ses çıkmıyor sorunu

2
7585
3 yeni iPhone

Geçenlerde sitemize gelen bir soru üzerine böyle bir konuyu hazırlamaya karar verdik. Zamanı az olanlar için kısa bir cevap vereyim: iPhone X’de sol altta hoparlör yok. Zamanı olanlar için konunun ayrıntısı aşağıda:

iPhone X’in buton ve bağlantı yerlerinin resmi aşağıda:

Yukarıdaki resimden de görebileceğiniz gibi iPhone X’in sağ alt köşesinde sterio hoparlör mevcut. Ama sol tarafta yalnızca hoparlör delikleri var.

iPhone X’de kaç hoparlör var?

iPhone X’de 2 adet hoparlör var. Bir tanesi sağ alt kısımda. Diğeri ise üstte. Apple tüm iPhone’larında hoparlör yerleşimini bu şekilde yapıyor. iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinde de 2 hoparlör vardı. Bunlardan yalnızca bir tanesi alttaydı.

iPhone X sesi az çıkıyor

iPhone X hoparlörü ile ilgili sorun yaşıyorsanız, daha önce yazdığımız bir yazı size bu konuda yardımcı olabilir. Sorun donanımsal ise ancak servise başvurabilirsiniz. Ama yazılımsal ise aşağıdaki konuya göz atsanız iyi olur. Öncelikle kullandığınız kılıfa dikkat ediniz. Kılıfı çıkardıktan sonra denemelerinizi yapınız.

Ayrıca bakabilirsiniz: iPhone X hoparlör sorunu

Zamanla iPhone X’in hoparlör delikleri kapanabilir ve bu da çıkan sesin miktarının az olmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda, servisin yapacağı ufak bir temizlik sorunu çözecektir.

Sorun hoparlörlerden birinde veya ikisinde ise servis 2 türlü hareket edebilir;

1- Kullanıcı hatası varsa ücretli tamir etme yoluna gidecektir.

2- Kullanıcı hatası yoksa ücretsiz tamir yoluna gidecektir.

Not: iPhone’unuzun ses seviyesinin ilk aldığınız gündeki gibi kalmasını istiyorsanız, ses çıkış deliklerini yağ, toz ve kirden uzak tutunuz.

İLGİLİ HABER:  iOS 13 Jailbreak Kısa Süre Sonra Yayınlanabilir

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?