iPhone X Satışta! Stok Durumu Nasıl?

0
109

Apple’ın merakla beklenen yeni akıllı telefonu tanıtımın üzerinden geçen yaklaşık 2 ay süre sonra resmi olarak piyasaya çıktı. Telefonların resmi olarak satışa çıkmasından sonra ise beklenen detaylarda ortaya çıkmaya başladı. İlk olarak iPhone X telefonlarına ne kadar ilgi gösterileceği merak ediliyordu. Telefonların çıkış tarihi ve özellikleri kadar kullanıcıların ne kadar ilgi göstereceği konusu da ilgi odağı olmuştu. iPhone 8 akıllı telefonlarında yaşanan düşük satış sorununun, iPhone X modelinde yaşanmadığını belirterek başlayalım. Hatta diğer iPhone modellerinde yaşandığı gibi Apple Store önünde kuyrukları bir kez daha gördük.

iPhone X’e Yoğun İlgi

Apple Store önlerinde kuyruklar oluşmasına neden olan iPhone X modelinin ilk satış rakamlarının da oldukça yüksek olması bekleniyor. Her ne kadar henüz sonuçlar açıklanmamış olsa da ilk satış verilerinde iPhone 6 modellerinin bile geçilebileceği belirtiliyor. Bunun dışında merak edilen bir diğer konu ise stokların ne durumda olduğu.

iPhone X

Aslında telefonların satışa çıkmasının ardından Apple Store satışlarında ciddi stok sorunları bekleniyordu. Fakat gösterilen yoğun ilgiye rağmen iPhone X stoklarında herhangi bir sorun olmadığı belirtiliyor. Online satış ve ön siparişlerin teslimatlarında da şu an için bir sıkıntı gözükmüyor. Üstelik 5-6 hafta gibi gösterilen ulaştırma süresinin, 3-4 haftaya düştüğünü de ekleyelim.

Kısacası görünen o ki iPhone X modellerinde beklendiği gibi bir stok sorunu yaşanmayacak. Telefonların ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı ise hala net değil. Stok sorunlarının olmaması ve beklendiği kadar sınırlı bir satış olmaması ülkemizde de iPhone X satışları için umut verici bir gelişme olarak gösterilebilir. Apple’ın bu konu hakkında yapacağı açıklamayı merakla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Özel Sürprizlerle Gelecek

İLGİLİ HABER:  En İyi iPhone X Kılıfları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?