iPhone X Satışta! Stok Durumu Nasıl?

0
60

Apple’ın merakla beklenen yeni akıllı telefonu tanıtımın üzerinden geçen yaklaşık 2 ay süre sonra resmi olarak piyasaya çıktı. Telefonların resmi olarak satışa çıkmasından sonra ise beklenen detaylarda ortaya çıkmaya başladı. İlk olarak iPhone X telefonlarına ne kadar ilgi gösterileceği merak ediliyordu. Telefonların çıkış tarihi ve özellikleri kadar kullanıcıların ne kadar ilgi göstereceği konusu da ilgi odağı olmuştu. iPhone 8 akıllı telefonlarında yaşanan düşük satış sorununun, iPhone X modelinde yaşanmadığını belirterek başlayalım. Hatta diğer iPhone modellerinde yaşandığı gibi Apple Store önünde kuyrukları bir kez daha gördük.

iPhone X’e Yoğun İlgi

Apple Store önlerinde kuyruklar oluşmasına neden olan iPhone X modelinin ilk satış rakamlarının da oldukça yüksek olması bekleniyor. Her ne kadar henüz sonuçlar açıklanmamış olsa da ilk satış verilerinde iPhone 6 modellerinin bile geçilebileceği belirtiliyor. Bunun dışında merak edilen bir diğer konu ise stokların ne durumda olduğu.

iPhone X

Aslında telefonların satışa çıkmasının ardından Apple Store satışlarında ciddi stok sorunları bekleniyordu. Fakat gösterilen yoğun ilgiye rağmen iPhone X stoklarında herhangi bir sorun olmadığı belirtiliyor. Online satış ve ön siparişlerin teslimatlarında da şu an için bir sıkıntı gözükmüyor. Üstelik 5-6 hafta gibi gösterilen ulaştırma süresinin, 3-4 haftaya düştüğünü de ekleyelim.

Kısacası görünen o ki iPhone X modellerinde beklendiği gibi bir stok sorunu yaşanmayacak. Telefonların ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı ise hala net değil. Stok sorunlarının olmaması ve beklendiği kadar sınırlı bir satış olmaması ülkemizde de iPhone X satışları için umut verici bir gelişme olarak gösterilebilir. Apple’ın bu konu hakkında yapacağı açıklamayı merakla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Özel Sürprizlerle Gelecek

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?