iPhone X Satış Rakamları iPhone 8 Plus’ı Geçebilecek Mi?

0
83
iPhone 8 ve iPhone 8 Plus iPhone X

Apple, 3 yeni iPhone modelini satışa sundu. Markanın 3 farklı modeli piyasaya sürmesi, markanın yeni iPhone modelleri arasında bir yarışın ortaya çıktığını gösteriyor. iPhone 8 serilerinin daha önce satışa sunulmasının yanı sıra, iPhone X modelinin de 10.yıla özel akıllı telefonlar olması rekabeti biraz daha arttırmayı başardı. En çok sorulan soru ise hangi modelin daha fazla satacağı konusunda oldu. iPhone X akıllı telefonlarının beklendiği ve iPhone 8 modellerinin bu nedenle satmadığı iddiaları olsa da Ünlü analist Kuo tarafından verilen bilgiler tersi yönde bir beklentiyi ortaya çıkarıyor.

iPhone X Satışları Geri Kalabilir

Rekor kırması ve iPhone 8 Plus modellerinin çok daha önünde yer alması beklenen iPhone X modelinin, satış grafiğinde bu beklentiyi karşılamayacağını belirten Kuo, iPhone 8 Plus modelinin daha fazla satacağını iddia etti.

iPhone X

Ünlü analist iddiasına dayanak olarak ise oranları gösterdi. Şimdiye kadar gösterilen ilgi ve satışlara göre tahmin edilecek olursa, iPhone X modelinin 22 ile 24 milyon arasında satacağı belirtiliyor. Buna karşın Apple’ın ise 27 milyon üretim yapacağı belirtiliyor. Kullanıcıların Home tuşu olmayan bir iPhone modeline hazır olmadığını belirten Kuo, iPhone 8 Plus modelinin ise satışlarının 30 milyonu bulabileceğini belirttiğini ekleyelim. Fakat bu rakamların Apple için önemli olmadığını da ekleyelim.

Firma şimdiden 3 yeni iPhone modelini de tek bir çatı altında değerlendirmeye almış durumda. Yani iPhone X satışları da bu sene iPhone satışı olarak gözükecek, iPhone 8 Plus akıllı telefonları da. Yeni akıllı telefonların genel olarak ne kadar satış elde eder bilinmez ama Apple’ın en az 84 milyar dolar ciro elde edeceği beklentisi var. En azından yeni modellere gösterilen ilgiye yönelik yapılan araştırma bu yönde.

İlginizi Çekebilir: İşte Face ID Kullanılan 2018 iPad Pro!

İLGİLİ HABER:  Apple Satışları Samsung Satışlarını Geçmeyi Başardı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?