iPhone X Satış Pazarı Genişlemeye Devam Ediyor

0
32

Apple’ın 10.yıla özel olarak çıkardığı akıllı telefonu iPhone X, tanıtıldığı ilk andan bu yana stok sorunu haberleriyle gündemde yer alıyordu. Genelde tüm iddialarda ve analist yorumlarında, iPhone X üretiminin bir hayli zor olduğu ve markanın bu nedenle üretimi sınırlı bir şekilde gerçekleştirebildiği üzerinde durulmaya başlanmıştı. Fakat Apple bu süreci beklendiğinden daha iyi yönetti.

Özellikle tedarikçilerin üretimi 5 katına çıkarmasının ardından, telefonların stok sorunu yaşanmadan teslim edilmesi sağlandı. Tabii ki başta yaşanan gecikme süresini saymazsak, bir stok sorunu yaşanmadığını söyleyebiliriz. Bununla beraber markanın yeni seri akıllı telefonları için her geçen gün biraz daha pazarı arttırma çabası içerisinde olduğunu da görüyoruz.

iPhone X 13 Ülkede Daha Satışa Çıktı

Markanın dünya çapında birçok pazara açılmak istemesiyle beraber stokları daha da arttırdığı ortaya çıktı. Buna göre pazarı genişletmek için ilk olarak 13 ülkede daha yeni satışların başladığı açıklandı. Yani Apple’ın pazarı biraz daha genişlemiş oldu. Yeni telefonların 13 ülkede daha satışa çıkmasıyla beraber ise Apple’ın toplamda 70 ülkede satışa başladığı görülmüş oldu.

iPhone X

Toplamda 70 ülkede satışa çıkış yapılmasının yanı sıra markanın genel stok sayılarını da arttırdığı görülüyor. Bunun için özel olarak hazırlanmış bir satış stratejisi yapıldığı da belirtiliyor. Telefonların 1-2 hafta gibi süreler içerisinde teslimatlarının olması ise stok sorunlarıyla karşı karşıya kalmayacağımızın göstergesi olarak görülebilir. Şu an için değerlendirdiğimiz zaman iPhone X stok sorunlarının tamamen giderildiğini belirtebiliriz. Üretimde yaşanan sorunun çözülmesinin ardından ünlü analist Kuo tarafından da yeni rakamlar açıklandı.

Ünlü isim tarafından yapılan açıklamalarda telefonların günlük olarak 500 bin adet üretime çıkarıldığı belirtildi. Günlük olarak 500 bin adet üretime geçilmesi neredeyse 5 katı bir yükseliş demek. Yani üretimde uygulanan yeni strateji, stok sorunlarının tamamen önüne geçecek. Tatil çeyreği olarak gösterilen çeyrek verilerinden sonra konunun daha detaylı olarak aktarılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Karma Gerçeklik Gözlükleri Ne Zaman Gelecek?

Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?