iPhone X Reklamında iOS 11 Hatası Düzeltildi

Apple, iOS 11 bildirim hatası için ilk adımı attı. iOS 11 serisinde yaşanan bildirim hatası sorunu hakkında yeni detaylar ve Apple'ın adımı haberimizde!

0
103
iOS 11

Apple geçtiğimiz günlerde iPhone X modeli için yeni bir reklam videosu yayınlamıştı. Yayınlanan yeni reklam videosunda iPhone X modelinde yer alan Face ID sistemi konusunda bilgiler verilmişti. Videoda Face ID sisteminin ne kadar pratik olduğu ve ne derece işlevsel olduğu vurgulanmıştı.

Kullanıcıların yüz tanıma kilidi ile kolaylıkla telefonlarına ulaşabilecekleri ve hatta bildirimlerini okuyabilecekleri belirtilmişti. Eğlenceli videoda, tüm bunların dışında önemli bir hata ortaya çıkmıştı. Bir süredir Apple’a bildirilen ancak bir türlü giderilmeyen bildirim kutusu sorunundan söz etmiştik. Şimdi ise Apple bunun için bir güncelleme yayınladı.

iOS 11 Bildirim Sorunu Düzeltilmedi!

Söz konusu bildirim sorunuyla beraber kullanıcıların ekranda önce bildirimleri gördüğünü daha sonra bildirim kutusunun göründüğünü belirtmiştik. Bu hata Apple’ın reklam filminde bile dikkat çekmişti. Ardı ardına gelen tepkilerin ardından ise Apple bir düzenleme yaptı. Ancak bu düzenleme iOS 11 içerisinde yapılmadı. Video yeniden düzenlendi ve kullanıcıların fark ettiği bu hata bölümü tamamen düzeltildi. Videonun yeniden düzenlenmiş olan hali yayınlandı.

Düzenlenmiş olan video

Videonun 0:51.saniyesinde hatanın düzeltilmiş halini görebilirsiniz.

Bu durum Apple’ın hatayı düzelttiğini gösteriyor. Yani muhtemelen iOS 11.3 sürümü yayınlandığında, uzun süredir gündeme gelen hatanın giderildiğini görmek mümkün olacak. Bunun yanında yeni güncelleme için geri sayımında başladığı belirtiliyor.

iOS 11.3 Ne Zaman Yayınlanacak?

Hatanın düzeltilmesi ve bir sonraki güncellemede kullanıcılar içinde düzeltilecek olması sonrasında gözler yeni güncelleme sürümüne çevrildi. Şimdilik kesin bir bilgi yok ancak yeni güncellemenin final sürümünün de 27 Mart eğitim etkinliğinde yayınlanması bekleniyor. Burada birkaç önemli yeniliğin yapılacağı ve ClassKit gibi sistemlerinde duyurulacağı beklentisi var. Hatalarında 27 Mart tarihinden sonra düzeltildiğini görmek mümkün olacak.

Önceki Haber: Yeni Apple Watch Kayışları Satışa Çıkıyor

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 3 Çıkış Tarihi ve SIM Kart Desteği İçin Yeni Bilgiler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?