iPhone X Reklamı için Başlatılan İncelemede Apple Haklı Bulundu

0
61
iPhone X kamera çatlağı

Daha önce birçok kez dava süreçleriyle gündeme gelen Apple, özellikle iPhone akıllı telefon serisiyle ilgili sayısız kere dava haberleriyle gündeme geldi. Bir yandan Apple’ın karıştığı skandallar bir yandan patent ihlalleri bir ve diğer markalarla yaşanan dava süreçleri derken geçtiğimiz aylarda markanın ilginç bir şikayetle gündeme geldiğini görmüştük. Söz konusu şikayet iPhone X için yayınlanan reklam filminde karşımıza çıkmıştı.

Televizyonlarda da yer alan reklam filminde, iPhone X akıllı telefonlarının portre modu üzerinde durulmuş ve telefonların portre modunun gerçek stüdyo kalitesinde fotoğraf çekimi sağladığı belirtilmişti. Paylaşılan reklam filminde kullanılan ögeler ve çekilen fotoğraflar ise kullanıcıları pek tatmin etmemiş olacak ki İngiltere’de birçok kullanıcının, belirtilen özelliklerin gerçeği yansıtmadığı yönünde şikayetleri ortaya çıkmıştı.

Bunun üzerine konu Reklam Standartları Kurumu tarafından ele alınmış ve Apple bir değerlendirmeye alınmıştı. İşte bu değerlendirmenin sonucu netlik kazandı.

Apple Portre Modunda Gerçekten Başarılı

Reklam Standartları Kurumu tarafından yapılan incelemeler sonrasında, söz konusu reklam filmleri için Apple’ın haklı olduğu ve iddiaların geçersiz olduğu sunucuna varıldı. İnceleme sonucunda konuya ilişkin olarak merak edilen birçok soru da yanıt buldu. İlk olarak reklamda yer alan kamera lenslerinin doğruyu yansıttığını açıklayan kurum, reklamda yer alan tüm fotoğraflarında belirtildiği gibi iPhone X akıllı telefonlarıyla çekildiğini doğruladı.

Burada asıl vurgulanan ise ışık efektleri oldu. Zaten reklamda da bunun üzerine bir anlatım söz konusu. Işık efektleri sayesinde kurum, istenen kaliteye ve istenen portre çekim özelliğine ulaşılabildiğini belirten ve Apple’ı haklı bulan açıklamalar yaptı. Böylelikle Apple bir yandan kamera konusunda ne kadar başarılı olduğunu kanıtlarken diğer taraftan ise bir incelemeden daha başarıyla çıkmış oldu.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor

İLGİLİ HABER:  Touch ID için Apple’a Kötü Haber Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?