iPhone X Portre Aydınlatma Modları için Yeni Adım

0
57

iPhone X akıllı telefonlarıyla, yazılım teknolojileri konusunda birçok yeni adımda atıldı. Yeni iPhone modelleriyle beraber tanıtımı yapılan yeni bir teknoloji de portre aydınlatma modları olmuştu. iPhone akıllı telefonlarında yer alan portre modlarının, çok daha geliştirilmiş olan bir yüzü olarak karşımıza çıkan yeni modlar, profesyonel kamera kalitesinde görüntüler elde edilmesini de sağlamaya başladı.

Hatta sadece bu özelliklerin kullanılmasıyla hazırlanmış olan kısa filmleri bile görmek mümkün oldu. Özellikle A11 Bionic işlemcileriyle beraber gelen makine öğreniminin de bu modlara artısının bir hayli fazla olduğunu söylemek gerekiyor. İşte Apple, bu teknolojinin nasıl ortaya çıktığını gösteren yeni bir video yayınladı.

iPhone X İle Yeni Portre Modları

En yeni akıllı telefon modeli olduğu için videoda iPhone X akıllı telefonlarının kullanıldığını belirterek başlayalım. Yayınlanan videoda, Apple’ın söz konusu sistem için fotoğrafçılar ve görüntü düzenleyicileriyle çalıştığından söz ediliyor. İşin profesyonelleriyle beraber çalıştığını belirten marka, bir resmi profesyonel olarak oluşturuluşuna vurgu yapıyor.

İşte bu kadar uğraş sonucu oluşturulan görsellerin, iPhone X ve yeni modlar ile makine öğrenimi sayesinde kullanıcılar tarafından, sadece çekim tuşu kullanıcılara yapılabileceği üzerinde duruluyor. Apple’ın bunun için yaptığı açıklamada şöyle;

“Resimlerden fotoğraflara portre sanatı inceledik. Stüdyo kalitesinde portrelerini stüdyoya gerek duymadan bir iPhone oluşturmak için, küresel resim yapımcıları ve dünyanın en iyi fotoğrafçılarını, zamandan bağımsız aydınlatma ilkelerini gelişmiş makine öğrenimi ile taradık.”

Söz konusu videoyu yukarıdan izleyebilirsiniz. Apple’ın tek video sürprizi ise bu olmadı. Bunun dışında Face ID ile animoji sistemi hakkında da yeni bir video paylaşımı yapıldı. BRIT müzik ödülleri için Apple Müzik inceleme sayfasına özel olarak hazırlanan yeni bir de animoji videosu paylaşıldı. Animoji karaoke sistemine vurgu yapan yeni videoyu da hemen aşağıda bulabilirsiniz. Apple’ın bu şekilde animoji paylaşımları yapmaya devam edeceğini de ekleyelim. Gelen bilgiler bu yönde.

İLGİLİ HABER:  BİM iPhone X Satışı için Detaylar Açıklandı

https://youtu.be/CFKs9hT9MmU

İlginizi Çekebilir: iPhone SOS Sistemi için Değişiklik Yolda

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?