iPhone X Plus ve iPhone 9

2018 iPhone modelleri olarak değerlendirdiğimiz yeni iPhone modelleri için detaylar gelmeye devam ettikçe, yeni modeller içinde soru işaretlerinin kalkmaya başladığını gördük. Bu soru işaretlerinin arasında isim iddialarının da yer aldığını söylemek gerekiyor. Son olarak 9to5Mac tarafından paylaşılan yeni bilgiler ve görseller hem telefonların adının netlik kazanmasını hem de yeni modelin tasarımının ortaya çıkmasını sağladı. Buna göre yeni modellerden birinin adı iPhone X Plus olacak. Bir diğer modelin ise iPhone 9 olarak adlandırılacağı belirtiliyor. İsimler bir yana iki akıllı telefon içinde çok önemli görseller ortaya çıktı. Paylaşılan görseller telefonların tasarımını net bir şekilde sunuyor.

Kılıf Görsellerinden Yeni iPhone Modellerinin Tasarımı Ortaya Çıktı

Yeni görsellerin ortaya çıkmasını sağlayan detay kılıf görselleri. Firmanın kılıf tedarikçilerine gönderdiği çizimlerle beraber ortaya çıkan tasarımlar, yeni seri akıllı telefonların çok farklı olmayacağını gösteriyor. Paylaşılan detaylara göre iPhone X Plus akıllı telefonlarında 3 kamera kullanılacağı görülüyor.

Kasa boyutu olarak ise iPhone 8 Plus telefonlarında yer verilen kasa boyutuna yer verileceği görülüyor. Ancak telefonların 6 inç boyutunun üzerine çıkmasını sağlamak adına tamamen çerçevesiz bir model olarak geleceğinden de söz ediliyor. 3 kameranın da yine üst üste sıralı bir şekilde geleceğini de ekleyelim. Muhtemelen bu konuda çok daha başarılı bir kamera deneyimi elde edeceğiz.

iPhone 9 akıllı telefonlarında ise bu modele göre çok daha farklı bir yapı kullanılacak. Yine iPhone X akıllı telefonlarında yer alan tasarımı kullanacağı ve ölçüleri birebir aynı olacağı görülen akıllı telefonun, kamera kısmında ise tek arka kamera kullanacağı görülüyor. Çok daha geniş bir kamera kullanacağı görülen iPhone 9 akıllı telefonlarının muhtemelen çok daha farklı bir teknolojisi olacağını göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 Public Beta Yüklenmeli Mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?