iPhone X Plus Serisinin İlk Görselleri Ortaya Çıktı

0
100

iPhone X akıllı telefonları, Apple’ın özel serisi olarak tanıtıma çıktı. 12 Eylül tarihinde yapılan tanıtım sonrasında, iPhone için yeni bir dönem başlamış oldu. İlk kez OLED ekran kullanılan model olması, tam boy ekran kullanılması ve Face ID gibi bir teknoloji, Apple’ın iPhone serisi için önemli yenilikler oldu. Tanıtımda dikkat çeken yeni seri akıllı telefonların hala satışa çıkmaması ise kullanıcıların epey bir meraklanmaya başlamasına neden oldu. Telefonların önümüzdeki aya kadar da çıkmayacağının belirtilmesiyle beraber, bir nevi yenilikler test edilmek için beklenmeye başladı. Biz iPhone X akıllı telefonlarını beklerken, bu süreç içerisinde teknoloji dünyasında yeni bir model daha konuşulmaya başlandı. iPhone X Plus olarak gelmesi beklenen bu yeni modelin detayları ise yavaş yavaş konuşulmaya başladı.

iPhone X Plus Konsepti Ortaya Çıktı

Tanıtımdan önce gündeme gelmiş olsa da Apple’ın tanıtımını gerçekleştirmediği yeni modelin, 2018 yılında tanıtılması beklenmiyor. iPhone X Plus adı ile gelecek olan serinin farkı ise ekran boyutu olacak gibi duruyor. Hazırlanan konsept çalışmalarına göre iPhone X Plus akıllı telefonlarının ekranları 6.4 inç olacak.

iPhone X Plus

Phablet modellerinin üzerinde bir ekran boyutu ile karşımıza çıkan akıllı telefonların, yine OLED ekran kullanacağı belirtiliyor. Yani özellikler kısmında bir değişim beklenmiyor. Fakat buna karşın önümüzdeki sene gelecek olan yeni işlemcilere geçilebileceğini de belirtelim.

Yeni akıllı telefonların tanıtım tarihi konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Sadece 2018 yılı hedef gösteriliyor ve fiyat konusunda 1500 dolar iddiaları var. iPhone X Plus tüm bu iddialarla beraber şimdiden görülmüş oldu. Yeni model için yeni özellikler ortaya çıktıkça, paylaşmaya devam edeceğiz. Şimdilik yeni akıllı telefonun detayları bu yönde.

İlginizi Çekebilir: Apple HomePod İçin Yeni Rakip Google Home Max

İLGİLİ HABER:  Apple iPhone SE İçin Yeni Model Yolda

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?