iPhone X Plus Olacak mı? (Ekran ve özellikler sızdırıldı!)

0
74

Geçtiğimiz günlerde Bloomberg tarafından paylaşılan bir habere göre, Apple 2018’de üç yeni iPhone’u piyasaya sürecek. Daha önce duyduğumuz gibi, üç cihaz içinde 6.5 inçlik ekran ile “şimdiye kadar ki en büyük iPhone“, iPhone X’in yükseltilmiş versiyonu ve daha ucuz bir model yer alacak.

Apple’ın, geçtiğimiz çeyrekteki iPhone satışlarının analist beklentilerinden daha düşük bir seviyeye gelmesinin ardından, iPhone satışlarını yeniden canlandırmak için “herkes için bir model” sunmayı hedeflediği söyleniyor.

iPhone X Plus

Bloomberg’in haberi, Apple’ın planlarıyla ilgili doğru analizleri ile tanınan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’nun belirttiği ayrıntıları doğruluyor. Kuo, Apple’ın ikinci nesil 5.8 inç OLED ekranlı bir iPhone, “iPhone X Plus” olarak düşünülebilecek 6.5 inç OLED ekranlı daha büyük bir iPhone ve daha düşük maliyetli 6.1 inç LCD ekranlı bir iPhone üzerinde çalıştığını belirtiyor.

Kuo, 6.1 inçlik iPhone’un daha düşük bir fiyat etiketine sahip olacağını ve üç cihazın da Face ID özellikli olacağını söylüyor. Ayrıca üç cihaz da, TrueDepth kamera sistemine ve kenardan kenera ekranlara sahip olacak.

İki üst düzey cihaz Apple’ın A12 işlemcilerini kullanacak, paslanmaz çelik kenarlara sahip olacak ve en az bir modelde Altın renk seçeneği sunulacak. Daha ucuz model, maliyetleri düşürmek için alüminyum kenarlara sahip olacak. Her üç cihaz da, kablosuz şarjı desteklemesi için cam arka yüzeye sahip olacak.

Apple’ın, daha büyük iPhone modeline kullanıcıların ihtiyaç halinde operatör değiştirmesini kolaylaştıracak çift SIM özelliği eklemeyi düşündüğü söyleniyor. Ancak Bloomberg, şirketin bu özelliği uygulayıp uygulamayacağının henüz net olmadığını belirtiyor.

Apple’ın 6.5 inç büyüklüğündeki en büyük iPhone’u “D33” kod adını taşıyor. Bloomberg’e göre, bu cihazın bazı prototipleri 1242 x 2688 ekran çözünürlüğüne sahip. Kuo, daha önce cihazın “D32” kod adlı yeni 5.8 inç modeline benzer şekilde inç başına 480 ila 500 piksel çözünürlüğe sahip olacağını belirtiyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone X Serisi Çok Daha Zenginleşecek

Vietnam’daki LG Display fabrikasından hafta sonu sızdırılan ve Apple’ın 6.5 inç iPhone’unun ekranı olduğu iddia edilen görseli aşağıda inceleyebilirsiniz. Apple’ın 6.5 inçlik iPhone’unun ekranlarını LG’den tedarik edeceği söyleniyor. Bu nedenle sızıntının doğru olma olasılığı oldukça yüksek.

iPhone X Plus ekranı

Fotoğrafra görüldüğü üzere, ekran bileşeni ve sayısallaştırıcı daha büyük bir iPhone X ekranı gibi duruyor. TrueDepth kamera için üstte bir kesik görünüyor olsa da, görüntüden başka bir şey anlaşılmıyor.

Bloomberg’e göre, Apple hali hazırda tedarikçilerle üretim testleri yapıyor ve buna bağlık olarak, yakın zamanda iPhone X Plus söylentileri artacak gibi görünüyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?