[toc]

iPhone X akıllı telefonlarının üretimi sınırlı kalacak. Belirtilen yol haritasına göre iPhone X akıllı telefonlarının üretimi kademeli olarak azaltılacak ve en sonunda üretim son bulacak. Sınırlı sayıda kalacak bir telefondan söz ediliyor. Apple’ın bundan sonraki aşamasının ise yeni bir telefon serisi olması bekleniyor. Uzun zamandır bu konuda paylaşımlar yapıyoruz. Markanın bundan sonraki akıllı telefon modelinin iPhone X Plus serisi olması bekleniyor. 3 yeni seri şeklinde gelecek olan telefonlardan ilki olarak gösterilen iPhone X Plus akıllı telefonlarının, son olarak ekran görseller ortaya çıktı.

iPhone X Plus Modelinin Ekranları Paylaşıldı

Yeni paylaşılan görsellere göre iPhone X Plus çoktan üretime başlamış bir seri. Apple’ın LCD panelli akıllı telefonu olacak ve 6.1 inç ekran barındıracak olan yeni serisi olarak gösterilen telefonların, ekran görselleri de bu iddiaları doğrulamış durumda.

iPhone X Plus

Paylaşılan ekran görsellerinde, iPhone X Plus modelinin çok daha geniş bir ekran yüzeyi olduğu görülüyor. Ayrıca telefonların çentik bölümü olarak gösterdiğimiz bölümünde de küçültmeye gidilmiş durumda. Ekranın bütünlüğünü bozmaması açısından bu bölümde küçülme yapılması oldukça önemli.

2017 yılının Kasım ayında başladığı iddia edilen üretimin, sadece ekran görselleri değil, bunun dışında ekran panel birleşim hattının da görüntüleri yayınlanmış durumda. Apple tarafından 3 yeni model için bir açıklama gelmiş değil ancak bu serilerin 2018 yılı içerisinde satışa çıkması bekleniyor. Görünen o ki telefonların üretimi de çoktan başlamış durumda.

iPhone X Plus

Ekranlar Kimden Alınacak?

Burada ortaya çıkan yeni bir detaydan daha söz edelim. Apple’ın LCD ekranlı modelin, ekranlarını kendi üreteceği ancak diğer serilerin ekranlarını dışarıdan alacağı belirtiliyor. 6.5 inçlik iPhone modeli için LG ile anlaşılacağı belirtilirken, 5.8 inç model için ekranları yine Samsung üretecek. Şu an için verilen bilgiler bu yönde. OLED ekranları dışarıdan alacak olan markanın, çıkış tarihi açıklaması yapmasını bekliyoruz.

İLGİLİ HABER:  macOS 10.14 Mojave Public Beta Yayınlandı

Önceki Haber: En İyi Apple Watch Uygulamaları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?