iPhone X akıllı telefonlarının satışına yarın itibariyle resmi olarak başlanacak. iPhone X akıllı telefonlarının ön siparişe açılmasının sonrasında, resmi çıkış tarihi olan 3 Kasım’ı beklemeden birçok verinin de ortaya çıkmaya başladığını gördük. Şaşırtıcı bir şekilde iPhone X inceleme videoları bir bir internete düşmeye başladı. Apple’ın bu konuda nasıl bir yol izlediği tartışılmaz fakat sürekli yeni model ile ilgili olarak detaylar paylaşılmaya devam ediyor. Son olarak iPhone X akıllı telefonlarının poil kullanım ömürleriyle ilgili olarak paylaşımlar yapıldı. BuzzFeed tarafından yapılan ve 1 haftalık kullanıma dayanan test sonuçları ise oldukça umut verici.

iPhone X Diğer Modellerde Daha Dayanıklı

Sonuçlara bakacak olursak, 1 haftalık kullanımlarda iPhone X akıllı telefonlarının pil ömürlerinin diğer yeni iPhone modellerine göre çok daha iyi seviyede olduğu görülüyor. Özellikle genel kullanım için pil değerlerinin başarılı olduğunu söylemek gerek. BuzzFeed tarafından paylaşılan verilere göre iPhone X akıllı telefonlarının tam dolu durumda net bir şekilde 1 günü geçirebildiği görülüyor. Sürekli kullanımlarda da başarılı olduğu görülen modelin, 4K video izleme kısmında haklı olarak pil dayanma süresinin düştüğü görülüyor.

iPhone X

En azından iPhone 8 modellerinin ilk durumuna göre daha başarılı olan iPhone X modelinin, rakiplerine göre ne kadar başarılı ya da başarısız olacağı ise testlerle ortaya çıkacak. Öyle ki yeni modelin pil durum testleri henüz tam olarak yapılmadı.

Bunun için 3 Kasım sonrasında yayınlanacak olan incelemelere bakmak gerekecek. Muhtemelen Apple’ın yeni akıllı telefonun 4 Kasım sonrasında pil süresinin bile içerisinde bulunduğu incelemeleri bir bir göreceğiz. Öyle ki henüz telefonlar çıkış yapmadan bile inceleme rakamları görülmeye başlandı. Bunun yanında test çizelgesine de haberimizde yer veriyoruz. 1 haftalık döküm sonucunda elde edilen değerler bu çizelgede de net bir şekilde görülüyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 3 Ekran Sorunu İle Gündemde

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?