Apple’ın yeni akıllı telefon modellerinde sunduğu değişimler, birçok uygulamanın değiştirilmesine neden olmuştu. Özellikle iPhone X akıllı telefonlarında sunulan çentikli yapı ve yeni ekran teknolojisi birçok uygulamanın bu seriye uyum sağlamak için güncellenmesine neden oldu. Bu uygulamalardan birisi de YouTube olmuştu.

Video paylaşım devi, ilk olarak iPhone X modellerinin piyasaya çıkmasının ardından yeni bir güncelleme yayınlamıştı. İlk güncellemeyle beraber iPhone X akıllı telefonlarının çentikli ekran tasarımına uygun bir uygulama sunulmuştu. Bu güncellemenin sonrasında bu kez yeni model için önemli bir kalite güncellemesi daha geldi.

iPhone X YouTube HDR Desteği Aldı

Dün itibariyle yayınlanan yeni güncellemeyle beraber iPhone X kullanıcılarına daha iyi bir YouTube deneyimi sunulmaya başladı. Gelen yeni güncelleme doğrudan görüntü moduna etki edecek yeni bir güncelleme oldu.

Güncelleme sonrasında HDR modunun kullanıma girdiğini gördük. Bu modla beraber YouTube videolarının HDR özelliğiyle oynatılması mümkün hale geldi. Yeni güncellemenin ardından Samsung’un Galaxy ve Sony’nin bazı Xperia modellerinde sunulan HDR video desteği yeni iPhone modeline getirilmiş oldu.

iPhone X YouTube

Yeni iPhone modeline gelen güncellemenin ardından maksimum olarak sunulan çözünürlük desteği ise 1080p60 HDR oldu. Yeni modun kullanımı ise oldukça basit. HDR destekli bir video açtıktan sonra, video ayarları kısmından HDR moduna geçmeniz yeterli olacaktır.

Yeni güncelleme sonrasında gelen bu görüntü artısının dışında, uygulamada yaşanan sorunlar içinde düzenlemeler yapıldığını belirtelim. Özellikle son dönemde iPhone kullanıcılarının çok şikayet ettiği donma ve uygulamadan atma sorunlarının önüne geçildiği belirtiliyor. iPhone modellerinde yaşanan tüm bu sorunları çözmek ve yeni modları kullanmak için uygulamayı güncellemeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir: iPhone SE (2018) Modeli için Geri Sayım Başladı

İLGİLİ HABER:  Animojileri Diğer Platformlarda Paylaşma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?