iPhone X Mi? Oneplus 5T Mi? Hangisi Daha Hızlı?

0
111
Oneplus 5T iphone X

Akıllı telefonlarda amansız bir yarış söz konusu. Sektörde sürekli olarak öne çıkan teknoloji devi markaların amiral gemisi modellerini güncellemesiyle beraber bu alanda yarışta kızışarak devam ediyor. Son olarak bu sene ise yarışın bambaşka modeller üzerinden devam ettiğini gördük. Bu modellerden birisi de iPhone X akıllı telefonları. Çok daha başarılı bir iPhone modeli olarak piyasaya sürülen iPhone X akıllı telefonlarının ise rakipleri bir hayli fazla. Markanın en büyük rakiplerinden birisi de Oneplus 5T modeli. Amiral gemisi canavarı olarak bilinen Oneplus 5 modelinin yenilenmiş versiyonu olarak karşımıza çıkan son seri akıllı telefonların iPhone X serisine karşı önemli rakiplerden biri olduğunu biliyoruz. İşte bu noktada kullanıcıların en çok merak ettikleri konulardan birisi de hani modelin daha hızlı olduğu. Hemen testlerden söz edelim.

Oneplus 5T Daha Hızlı Bir Telefon

Yapılan testlere göre değerlendirme yapacak olursak, beklentilerin aksi bir durum ortaya çıkmış gibi gözüküyor. Oneplus 5T akıllı telefonlarında kullanılan Snapdragon 835 modeli işlemciler, iPhone X serisinde yer alan A11 Bionic işlemcileriyle başa çıkabiliyor. Yapılan teste göre Oneplus 5T modelinin hem oyun açılış hem de uygulama açılış performansları daha başarılı gibi gözüküyor. iPhone X akıllı telefonlarının sadece 4K video işlemelerinde öne çıktığını görmekteyiz.

Uygulama açılış hızlarında önde olan Oneplus 5T modeli, 3D grafik karşılaştırmasında da önde gibi gözüküyor. Bunun yanı sıra yüz kilidi okuma kısmında da yeni telefonlar neredeyse yarı yarıya daha başarılı. Fakat burada iPhone X modelinin derin tarama yaptığını söylemek gerekiyor. Yani daha detaylı bir yüz taraması yapıldığı için aradaki fark kabul edilebilir.

Oneplus 5T iphone X

Hız testinde çok yakın sonuçlar alınmış olsa bile Oneplus 5T modelinin önde olduğunu söylemek yanlış olmaz. Yine şarj hızı olarak değerlendirdiğimiz zaman ise bu serinin çok daha önde olduğunu biliyoruz. Daha önce paylaştığımız yazılarda da hızlı şarj performanslarında Oneplus 5T modelinin liderliği ele aldığından söz etmiştik.

İLGİLİ HABER:  iPhone X mi iPhone XS Max mı? Hangisi Alınır?

iPhone X serisi ise LG V30’un arkasından 3.sırada geliyor. Tüm bunlar ve bunlara ek olarak 5T serisinin 500 dolar gibi bir fiyatı olduğunu da düşünecek olursak, son tercihte iPhone X modeline yönelik bir daha düşünmekte fayda var gibi.

İlginizi Çekebilir: iPhone X İçin Hızlı Şarj Performansı Hala Yeterli Değil

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?