iPhone X Kılıfını iPhone Xs Modelinde Kullanabilir Miyim?

0
439
iPhone XS Max
iPhone Xs Max maliyetleri

iPhone Xs akıllı telefonları, 2.nesil iPhone X modeli olarak satışa çıktı. Apple’ın bu düşünce nedeniyle iPhone X modelini satıştan çektiğini de biliyoruz. Apple’ın yeni akıllı telefonlarının genel tasarımı ve malzemesi ise değişmedi. Bir yandan sistemsel olarak ikinci nesle geçildi ancak tasarım sabit kaldı. Ölçüler kısmında yeni akıllı telefonun yine 143,6 mm X 70,9 mm X 7,7 mm boyutlarında olduğunu gördük. Peki, neden “iPhone X kılıfları iPhone Xs modellerine uyar mı?” sorusu üzerinde duruyoruz. Kılıfların zaten uyması gerekmiyor mu? İşte durum öyle değil.

iPhone Xs Kılıf Uyumu

Genel olarak değerlendirecek olursak, iPhone Xs modelinin ölçüleri de diğer modelle aynı. Fakat bu kez telefonun kamera çıkıntısı biraz daha fazla. Lenslerin açısını biraz daha arttırmak için, daha geniş kamera alanı kullanılmış durumda.

Daha geniş kamera açısıyla beraber haliyle çıkıntı alanı da artış gösteriyor. Yeni modelin kamera çıkıntısı 25.50 mm olarak belirlenmiş. Buna rağmen kılıfların uymaması gibi bir durum söz konusu değil.

iPhone Xs Kılıf

Bazı orijinal kılıflarda sorun yaşanabiliyor. Apple’ın bu konuda olumlu ya da olumsuz bir açıklaması yok ancak bazı orijinal iPhone X kılıflarının kameranın çok hafif önüne geçtiği görülüyor. Eski modellerde kamera alanı çok sıkışık olmayan kılıflar, iPhone Xs modelinde sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor.

Genel olarak kasa kısmında bir uyum sorunu olmadığı için %95 oranında iPhone X kılıflarını iPhone Xs modellerinde de kullanabilirsiniz. %5’lik kısımda kalan kılıflar ise, kamera alanı tam oturan ve çok daha sert olan kılıflar. Tek dikkat etmeniz gereken kısım, kamera alanının lenslerin önünü kapatmaması. Bu arada iPhone Xs kılıflarını ele aldığımız yazımıza da aşağından ulaşabileceğinizi ekleyelim.

Bakınız: En iyi iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max kılıfları

İLGİLİ HABER:  Herkese Açık watchOS 7 Public Beta Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?