10. yılına unutulmaz bir giriş yapmak isteyen Apple’dan gelen söylentiler, iPhone X modelinin ayrıntılarıyla devam ediyor. İşte Apple’ın yeni amiral gemisi…

Son birkaç gündür yeni Iphone serilerini ilişkin söylentiler hız kesmeden devam ediyor. Iphone 8 ve Iphone 8 Plus modellerinin yanında en büyük merak ise şüphesiz iPhone X’in üzerinde.

İlk gelen bilgilerden biri RAM konusundaydı ve iPhone X’in 3 GB RAM’e sahip olacağı belirtiliyordu. Iphone 7 serisinde 2 GB RAM kullanan Apple’ın burada çok büyük bir değişiklik yaptığı söylenemez. Her ne kadar kararlı işletim sistemi ile donma ve takılma gibi durumlar Iphone modellerinde pek rastlanmasa da, 10. yıla özel bir farklılık getirilebilirdi.

Bununla birlikte, 12 MP’lik arka kamera da ilk bakışta Iphone 7 serisi ile kulağa aynı gelebilir fakat; saniye 60 kare 4K video ve 240 kareyle 1080p video desteği sunacak olması bazı iyileştirmeler yapıldığı anlamına geliyor. Bu değerlere sahip bir telefon kamerasının genel maksatlı kullanıcıları tatmin edeceğini söyleyebiliriz.

Kablosuz şarj! En sonunda…

Uzun süredir Apple kullanıcılarının beklediği kablosuz şarj özelliğine de bu yıl kavuşacağımızı söyleyebiliriz. Başta Samsung olmak üzere birçok rakibinin son birkaç yıldır kullandığı ve giderek yaygınlaşan bu özellik, birçok Iphone kullanıcısını oldukça rahatlatacaktır.

Son gelen haberlerde ise 6 çekirdekli A11 Fusion çipi ile performans konusu farklı bir boyuta taşınacağa benziyor. Iphone 7 serisinde 4 çekirdekli A10 çipleri ve Ipad Pro’da 3+3 çekirdekli A10X çipleri kullanıldığını dikkate alırsak, yeni Iphone serisinin Apple’ın en güçlü IOS cihazı olacağını söylemek yanlış olmaz.

Ayrıca, Apple Pay ile entegre olacağı belirtilen Face ID, 3D Touch ve yeni parmak izi okuyucusu gibi pek çok özellik te Apple’ın 10. yılına özel piyasaya sunacağı iPhone X modelinde şüphesiz ki olacak.

İLGİLİ HABER:  iOS Jailbreak İşlemi Nasıl Yapılır ? ( iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 )

Sonuç olarak Apple sevenler için 12 Eylül 2017 TSİ ile 20:00’dan itibaren tüm bu sorular cevaplarını bulacak. Tanıtımı müteakip mevcut iPhone 7 fiyatlarında 250-500 dolar seviyelerinde indirimler olabileceği belirtiliyor.  Tabii bu indirimlerin ülkemizde ne kadar uygulanacağı meçhul. Ancak şu bir gerçek ki, iPhone X fiyatının yurt dışında 1000-1200$ seviyelerinde olacağını düşünürsek; pek çok iPhone 7 sahibi bir süre daha telefonlarını kullanmaya devam edecek gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir:Yeni iPhone Modelleri Sonrasında iPhone 7 Ucuzlayacak Mı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?