Apple’ın en yenilikçi akıllı telefon modeli olarak gösterilen iPhone X akıllı telefonlarının tüm detayları netlik kazandı. Hatta telefonların 3 Kasım sonrasında birçok ülkede satışa çıktığını da biliyoruz. Son kullanıcıya ulaşan ve artık tüm testleri tamamlanmaya başlayan akıllı telefonların, ülkemizde satışa ne zaman çıkacağı konusunda ise bir bilgi verilmemişti.

Geçtiğimiz hafta içerisinde ise bu konuda önemli bilgiler paylaşıldı. Geçen hafta içerisinde paylaşılan bilgilere göre iPhone X akıllı telefonlarının Türkiye satışı açıklanmıştı. Şimdi ise telefonların ülkemiz için ön siparişlerinin açılmaya başlandığını gördük.

iPhone X Ne Zaman Türkiye’de Olacak?

Yeni akıllı telefon için Apple tarafından resmi çıkış tarihi açıklaması yapıldı. Buna göre iPhone X, 24 Kasım sonrasında resmi olarak ülkemizde de satışa çıkacak. Telefonların 24 Kasım tarihinde satışa çıkışının açıklanmasının hemen ardından yeni model için perakende devleri sıraya girdi.

iPhone X

Bunun yanında e ticaret devlerinin de sıraya girmeye başladığını gördük. Son olarak Hepsiburada yeni modelin ön kayıtlarını açtıklarını açıkladı. Belirtilen rakamlardan biraz daha yüksek bir rakama açılan ön siparişlerin ise 27 Kasım tarihinde kullanıcılara ulaşabileceği belirtiliyor.

Ay sonuna doğru kesin olarak satışa çıkacak olan akıllı telefonların, stok sorunlarıyla gündem olup olmayacağı bilinmiyor. Bu konuda Apple’ın stok açıklamaları yapmadığını da belirtelim. Özellikle Apple Store merkezlerinden başlayacak olan satışların durumuna göre e ticaret devlerinin bile yeteri kadar telefon stoklayamayacağı gündeme gelebilir. Bunun için ay sonunda resmi çıkışı beklemek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Ekran Sorunu ve Apple Açıklaması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?