Apple’ın tamamen ekrandan oluşan iPhone X modeli pek çok kişinin büyük bir beğenisini kazanmıştı. Home butonunun olmadığı iPhone X modeli ayrıca OLED ekranıyla da kullanıcılara etkileyici bir görsel deneyim yaşatıyordu.

Tamamen ekrandan oluşmasının belki de tek dezavantajı iPhone’un 10 yıldır olmazsa olmazı olan Home butonunun kaldırılması olarak gösterilebilir. Home butonunun kaldırılmasıyla birlikte kullanıcıların iOS deneyimleri değişirken iPhone deneyimi de ileri bir seviyeye taşınıyor.

Ancak bu noktada pek çok kişi Apple’ın iPhone X ile birlikte Home tuşunun yerini nasıl dolduracağı düşünülürken Home butonu ile yapılan uygulama değiştirme ve Siri’yi çağırma gibi işlemlerin nasıl yapılacağı merak konusuydu. İşte iPhone X ile birlikte Uygulama Değiştirici’de değişmiş oldu.

iPhone X’de Uygulama Değiştiriciyi Açmak

. iPhone X ile birlikte değişen uygulama değiştiriciye erişmek için tek yapılması gereken parmağınızı ekranın en altına hafif baskı ile yukarı doğru kaydırmanız. Ekranın ortasında bir yerlerde parmağınızı durdurduğunuz takdirde iPhone X’te Uygulama Değiştiricisine ulaşmış olacaksınız.

. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra iPhone X’inizde kartlar şeklinde sıralanmış uygulamalarınız olacak. Kartlarla temsil edilem uygulamalar arasında gezinerek geçiş yapmak ya da kapatmak istediğiniz uygulamayı seçenebilirsiniz.

iPhone X Üzerinde Uygulamalar Arasında Geçiş Yapmak 

Eğer ki iPhone X sahibiyseniz en zorlandığınız konulardan birisi Uygulamalar Arasında Geçiş Yapmak olabilir. Apple’ın iPhone X ile birlikte kaldırdığı Home butonu nedeniyle artık eskisi kadar kolay bir şekilde kullanıcıların Uygulama Değiştirici’sine erişememesiyle birlikte kullanıcılar uygulamalar arasında geçişte de zorluk yaşıyor. Yukarıda ki adımları gerçekleştirdikten sonra Uygulama Değiştirici açan kullanıcıların Uygulamalar Arasında Geçiş Yapması oldukça kolaydır. Uygulamalar arasında geçiş yapmak için aşağıda ki adımları izleyebilirsiniz.

Adım 1. Uygulama Değiştiriciyi açmak için Ekranın en alt kısmından başlayarak ekranın ortasına gelecek şekilde yukarı doğru bir hareketle parmağınızı hareket ettirin.

Adım 2. Ekranın ortasına geldikten sonra eğer ki uygulama değiştiricinin kartları açılmışsa parmağınızı bırakın. Ardından ekranın sol tarafından kartlar çıkacaktır. Bu ekran uygulama değiştirme ya da sonlandırma ekranıdır.

Adım 3. Bu ekranda dilediğiniz uygulamaya geçiş yapmak için elinizi dilediğiniz uygulamanın olduğu yöne doğru hareket ettirin. Uygulamayı kapatmak için ise uygulamayı yukarı doğru hareket ettirin.

iPhone X’inizde Uygulama Değiştiricisini kullanmak ve uygulama değiştiricisiyle uygulamalarınız arasında geçiş yapmak ya da uygulamaları sonlandırmak yukarıda ki gibi. Eğer ki bu adımları uygularken bir sorun yaşıyorsanız aşağıdan yorum bırakabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?