Apple’ın yeni seri akıllı telefonları olan iPhone X ile beraber sunulmuş en ilginç yenilik, yüz tanıma sistemi oldu. TrueDepth adı verilen ve kullanıcıların yüzünü 3 boyutlu olarak taramayı sağlayan sistem, iPhone serisi içinde yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Parmak izi sensörlerinin yerine de doğrudan yeni sistemin kullanıldığını ve telefonların yüz kilidi ile açıldığını gördük. Face ID teknolojisi olarak gelen yeni teknolojinin, uygulamalarda da birçok yenilik sunduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle sosyal medya uygulamalarının yeni teknolojiyi yakından takip ettiğini söylemek gerekiyor. Bu durumun son örneği de Snapchat uygulaması. Sosyal medya devi yayınladığı yeni güncellemeyle beraber TrueDepth teknolojisinden daha etkili bir şekilde yararlanacağını duyurdu.

Snapchat Yüz Filtreleri İçin Yeni Dönem

Yayınlanan yeni güncelleme sonrasında iPhone X sahipleri Snapchat yüz filtrelerini çok daha etkili bir biçimde kullanabilecek. Güncelleme sonrasında Snapchat yüz filtreleri, iPhone X yüz tanıma sistemini kullanacak. Yüz filtreleri böylelikle çok daha gerçekçi bir şekilde yüze uygulanabilecek.

Snapchat yüz filtreleri,

Yeni güncelleme sonrasında yüz filtrelerinin, sanki yüzünüzde bir makyaj gibi gözükmesi sağlanmış oldu. Güncelleme şu an için yayında ve şimdiden olumlu tepkilerde almaya başladı. Snapchat uygulaması için bu adımın nasıl bir etki oluşturacağını da zamanla göreceğiz.

Snapchat yüz filtreleri,

Diğer Sosyal Medya Uygulamaları İçin Destek Gelebilir

Tüm bunlara ek olarak bir kısa bilgi daha verelim. Her ne kadar Snapchat uygulaması ilk adımı atmış olsa da diğer sosyal medya uygulamalarının da bu konuda çalışmalar yaptığı belirtiliyor. Başta Instagram tarafından iPhone X’e özel güncellemeler geldiğini görmek mümkün olabilir.

Önceki Haber: Mac Pro Sürprizleriyle Beraber 2019 Yılına Kaldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?