iPhone X İle Siri’yi Kullanma

0
266

Apple’ın iPhone X modeli her ne kadar tuşsuz bir tasarımla kullanıcılar büyülese de tamamen tuşsuz bir tasarıma sahip olan iPhone X modelinde bir ana ekran tuşunun bulunmaması iPhone X’in en büyük eksisi olarak karşımıza çıkıyor. Daha önceki iPhone modellerinde sadece ana ekran tuşuna birkaç saniye basılı tutmak Siri’yi aktif etmemizi sağlıyordu. Ancak iPhone X ile birlikte bu durum ortadan kalktı.

iPhone X’iniz de Apple’ın sesli asistanı Siri’yi aktif hale getirmek için birden fazla yolunuz bulunmaktadır. İşte iPhone X’inizde Siri’yi kullanmanın yolları.

iPhone X’iniz Üzerinde Siri’yi Sesinizle Aktif Hale Getirmek

iPhone X’inizi üzerinde Siri’yi aktif hale getirmenin belki de en kolay yolu bunu sesinizi kullanarak yapmanızdır. iPhone X’inizde Siri’yi sesinizle açmak ise olukça kolay.

iPhone X’inizde Siri’yi aktif hale getirmek için Hey Siri özelliğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Eğer ki Siri’de Hey Siri komutunu aktif hale getirmediyseniz yapmanız gerekenler şunlardır.

Adım 1. iPhone X’iniz üzerinden Ayarlar – Siri ve Arama – Hey Siri seçeceğini aktifleştirin. Hey Siri komutunu aktifleştirmek için iPhone’unuz size gerekli adımları aktaracak. iPhone’unuz sesinizi tanıdıktan sonra Hey Siri komutunu kullanıp Siri’yi aktif hale getirebileceksiniz.

Adım 2. Hey Siri komutunu aktif hale getirdikten sonra cihazınızın herhangi bir ekranındayken ya da cihazınızın ekranı kapalıyken Hey Siri diye seslenin. Eğer ki Siri aktif hale gelirse işlemi başarıyla tamamladınız. Hey Siri komutunuz Siri’yi başlatmadıysa Hey Siri komutunu yeniden kapatın ve sesinizi tekrardan tanımlatın.

iPhone X’inizde Siri’yi Manuel Olarak Aktif Hale Getirme 

Eğer ki iPhone X’iniz de Siri’yi sesinizle aktif hale getirmek istemiyorsanız iPhone X’nizin yan butonuna iki ya da üç saniye kadar basılı tutun. iPhone X’inizde yan buton Açma / Kapama tuşunuzdur. iPhone X’inizde Siri’niz açılacaktır.

İLGİLİ HABER:  iOS 10, Android Nougat’ı Geçebilecek Mi?

iPhone X’inizde Siri’den Çıkma

iPhone X’inizden Siri’den çıkmak ise oldukça basit. iPhone’unuzun en alt kısmından yukarı doğru kaydırın. Ekranın ortasına geldiğinizde ise uygulama değiştiriciden Siri’den çıkış yapabileceksiniz. iPhone X üzerinde Siri’den çıkmak için ayrıca Açma / Kapama tuşunu kullanarakta Siri’den çıkış yapabilirsiniz.

Yeni iPhone modellerinden olan iPhone X üzerinde artık sadece 4 tuşun bulunmasıyla birlikte tuşlara daha fazla özellikler yüklendi. Özellikle iPhone X’in açma / kapama tuşu bu anlamda en çok görevi üstlenen tuş olmuş durumda. Kullanıcıların iPhone X ile birlikte değişen iOS deneyimine uyum sağlayıp sağlamayacağı ise merak ediliyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?