iPhone X ile Profesyonel Kameralar Karşılaştırılsa Sonuç Ne Olur?

0
130
iPhone X

iPhone akıllı telefonları kamera konusunda her dönemde öne çıkmayı başarmış olan cihazlar. iPhone 4 modelinden bu yanan, kamera konusunda sürekli olarak üst seviyelerde değerlere sahip olan modeller gördük. Tüm bunlardan sonra 10.yıla özel olarak gelen iPhone X modeli ise akıllı telefon kamerası konusunda son nokta oldu.

Öyle ki iPhone X akıllı telefonlarının içerisinde yer alan A11 Bionic işlemcilerde görüntü işleme konusunda özel birçok sistem kullanılmış durumda. Ayrıca kameranın donanımsal olarak da çok iyi bir sisteme sahip olduğunu görüyoruz. Ek olarak yazılım artısını ve portre modlarını da düşünecek olursak, iPhone X kameraları epey bir önde. Peki, gerçekte kameralar ne kadar başarılı?

iPhone X Mi? Profesyonel Kamera Mı?

Bu konuda karşılaştırma videoları da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. iPhone X modeli ile profesyonel kamera serilerinin karşılaştırıldığı bir video yayınlandı. Videoda ilk olarak iPhone X akıllı telefonlarının kamerasının test edildiği görülüyor. Çeşitli koşullarda yapılan karşılaştırmayla beraber her iki kameranın da performansı kontrol ediliyor.

iPhone X akıllı telefonlarının karşısında yer alan GH5 profesyonel kameralarının ise özellikle zoom konusunda daha başarılı olduğu görülüyor. Bunun dışında genel çekimlerde ise iPhone X kameraları çok az bir değer le geri planda kalıyor. Açık bir şekilde söyleyebiliriz ki iPhone X akıllı telefonları, profesyonel bir kamera kadar başarılı bir deneyim sunuyor.

Fakat karşılaştırmada profesyonel kameranın biraz daha öne çıktığını belirtelim. Bir fotoğrafçı değilseniz iPhone X modelinin kamera konusunda tam anlamıyla sizi tatmin edeceğini de rahatlıkla söylemek mümkün. Ayrıca arttırılmış gerçeklik artısını da unutmayalım.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Satış Rakamları iPhone 8 Plus’ı Geçebilecek Mi?

İLGİLİ HABER:  Samsung Galaxy Note 8 - iPhone 7 Plus Karşılaştırması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?