iPhone X ile iPhone 8 Serileri Yavaşlatılacak Mı?

0
165
iPhone X ve iPhone 8

Apple’ın bir süredir iPhone yavaşlatma skandallarıyla gündemde olmasına karşın, markanın sürekli olarak bu sorunu çözmek için çalışmalar yaptığını görüyoruz. Sorunun kabul edilmesinin ardından, haberlerimizde de yer verdiğimiz gibi ilk adım pil değişiminin ücretlerinin düşürülmesi olmuştu. iPhone yavaşlatma skandalı ise bu çözüm ile sonlandırılamadı.

Kullanıcılar bir yandan, ülkeler bir yandan Apple’a dava açmaya başladı. Apple’ın ikinci adımı ise iOS 11.3 sürümüyle beraber yavaşlatma sisteminin kullanıcıların kararına bırakılması oldu. Fakat bu da kullanıcıları pek tatmin etmeyecek gibi duruyor. Burada kullanıcıların kafaları karıştıran bir konu daha var.

Eski iPhone modellerinde böyle bir sıkıntı yaşandı ancak yeni iPhone modellerinde bu sorun yaşanacak mı? iPhone X ve iPhone 8 alacak kullanıcılar, ilerde böyle bir sorun yaşamak istemeyeceklerdir. Apple’ın açıklamalarının ise bu konuda önemli bilgiler var.

iPhone X ve iPhone 8 Yavaşlatılmayacak!

Apple tarafından bu konuda gelen bilgilere bakacak olursak, şu an en güncel olan iki model bu skandallardan etkilenmeyecek. Bunun için özel olarak A11 Bionic işlemcilerinin kullanıldığını belirten Apple, yeni işlemcilerin bu sorundan etkilenmeyeceğini gösteriyor.

iPhone X ve iPhone 8

A11 Bionic işlemcilerinin yavaşlatma sorunu yaşamayacak şekilde, yeteri kadar güçlü bir işlemci olarak oluşturulduğunu belirten Apple, yavaşlatma skandallarından kurtulmak için ise yeni modellerin yazılımsal açıdan da destekleneceğini belirtti. Apple’ın tüm bu açıklamaları iPhone x ve iPhone 8 modellerinin yavaşlama sorunuyla gündeme gelmeyeceğini gösteriyor.

Fakat şu an en güncel iPhone serilerinden söz ettiğimiz için bu açıklamalar satış stratejisi de olabilir. Bu modellerin tüm açıklamalara rağmen, A11 Bionic çipleri ile kaç sene güçlü olarak dayanabileceğini ise zaman gösterecek.

Önceki Haber: Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (7 Şubat)

İLGİLİ HABER:  iOS 11.2 Beta 5 Sonrasında iOS 11.2 Final Hazırlıkları Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?