iPhone X İle iPhone 8 Aynı Model Mi?

0
88
iPhone X

Akıllı telefonların üreticileri arasında açık ara en iyi konumlardan birisine sahip olan Apple’ın iPhone serisi akıllı telefonlarından elde ettiği başarı giderek artmaya başladı. Sadece iPhone serisinin marka değeri ile bile diğer birçok akıllı telefon devinin toplam marka değerini geride bırakan firmanın bu kadar önemli olan ürününe gösterdiği özende tartışılmaz.

Şimdilerde 10 senesini kutladığı da bilinen iPhone akıllı telefonlarının yeni üyesi içinde haliyle hazırlıklar hızla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde özellikle esnek ekran iddialarının gündeme gelmesiyle beraber biraz daha öne çıkmaya başlayan iPhone serisi akıllı telefonlar için bu kez ise yeniden bir isim tartışması başladı. Tartışmaya neden olan konu ise Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarının iPhone X olarak mı yoksa iPhone 8 olarak mı yayınlanacağı.

İki Farklı Model İddiası

Aslında ilk başta saçma gelebilir fakat tartışmaların nedeni sadece isim değil. Şöyle ki eğer iPhone X olarak bir model görecek olursak bu seri iPhone 8 serisinden farklı olacak. iPhone 7 serisinden sonra serinin bir nevi değişmesi anlamına geliyor bu durum. Son iddialara göre ise iPhone X modeli gerçekten var ama iPhone X modeli Apple’ın bu sene farklı olarak piyasaya süreceği bir model.

iPhone X

Apple’ın sadece 10.yılına özel olarak bu modeli piyasaya süreceği iddiaları dolaşıyor ki bu nedenle de iPhone 8 ile iPhone X modelinin farklı akıllı telefonlar olacağı düşünülüyor. Henüz Apple’ın bu konuda bir işaret bile vermediğini düşünecek olursak yapacak en iyi şey tanıtımları beklemek olacak.

Tüm Yenilikler iPhone X İçin Mi?

Her ne kadar yeni modeli bekleyecek olsak da bu zamana kadar konuşulan iPhone 8 özelliklerinin aslında iPhone X modeline gelebileceği ve iPhone 8 telefonlarını bambaşka bir seri olabileceği de gündemde. Haliyle OLED ekrandan tutunda yeni Home tuşu sistemine kadar hemen her yeniliğin iPhone X serisinde olması bekleniyor. Tabi bir de karşı iddialarda bahsedelim.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 ve iPhone 7s Plus Detayları Görüldü

Bu iddialara göre de iPhone X modeli zaten iPhone 8 modeli olacak. Hatta markanın model numarasında da böyle bir durum söz konusu olacak. Fakat buna karşın 10.yıla özel bir model olduğu için Apple’ın 10.yılı ifade etmek için böyle bir isim değişikliği daha doğrusu yeni sürüm adı kullanacağı düşünülüyor. Yani aslında değişen pek bir şey yok bu iddialara göre.

Tüm bu iddialara arasında hangisinin doğru olduğunu söylemek oldukça güç. Zira Apple’ın akıllı telefonları için bu sene 3 farklı modeli piyasaya sürmesi haliyle de hiç beklenmedik serileri bile görmemize olanak sağlayacak. İşte bu noktada net ir bilgi olmaması kafaları karıştırmakta. Dediğimiz gibi hem iPhone 8 için hem de varsa iPhone X için Apple’ı beklemek gerekecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?