iPhone X İle Hızlı Şarj İçin Kötü Haber

0
139
iPhone X

iPhone akıllı telefonlarının beklenen dönüşümünü gerçekleştiren model, iPhone X akıllı telefonları oldu. Tanıtıldığı andan bu yana ortaya çıkan değişiklikleriyle beraber ilgi odağı haline gelen ve Apple’ın geciktiği sistemleri sunduğu telefonu olarak öne çıkan iPhone X, hem tasarım olarak hem de teknik özellikler olarak en farklı iPhone modeli oldu.

Yeni seri ile beraber Apple’ın kullanıcılara sunduğu teknolojilerden birisi de kablosuz şarj teknolojisi oldu. Birçok rakip marka iki dönem geriden söz konusu teknolojiyi kullanmaya başlamışken, Apple’ın ancak bu seri ile kablosuz şarj teknolojisine geçtiğini gördük. Bunun dışında yeni seri akıllı telefonların hızlı şarj desteğini sunan ilk iPhone modeli olduğunu da ekleyelim. Fakat hızlı şarj konusunda bir sıkıntı söz konusu.

iPhone X Hızlı Şarj İçin Ekstra Ödeme Gerekecek

Tanıtımda verilmeyen detayların, tanıtımdan sonra ortaya çıktığı görülüyor. Daha doğrusu kutu içeriğinin ortaya çıkmasından sonra bu detaylar belli oldu. Apple’ın yeni akıllı telefonunun kutusunun içerisinde 5W, yani standart şarj aletleri sunulacak. Bu aletler tabii ki hızlı şarjı desteklemeyecek. Bunun için ekstra Apple aksesuarı almanız gerekiyor. Bu noktada ihtiyacınız olan ise bir kablo ve 12W değerinde bir adaptör.

iPhone X

12W olan adaptörünün satış fiyatı şu an için 89-95 TL arasında. Bu rakamı vererek bir adaptör almanız gerekiyor. Özellikle orijinal bir adaptör aldığınızdan emin olmanız gerektiğini de belirtelim. Apple ürünleri dışında daha güçlü diye bir adaptör almak, 6000 TL rakamlarına ulaşan telefonunuzu yakmanıza neden olabilir.

Bunun dışında son ihtiyacınız ise USB C Lightning kablosu. En iyi ihtimalle 1 metre kablo aldığınızı düşünürsek, orijinal kablonun fiyatı da 129 TL olarak karşımıza çıkıyor. Yani en düşük ücretli hızlı şarj için 218 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Zaten yüksek fiyatla satılan telefonların bir de ekstra ücretle hızlı şarj desteği ne kadar tercih edilir? Merak konusu.

İLGİLİ HABER:  iPhone X İçin Fiyat Açıklaması Tartışması Sürüyor

İlginizi Çekebilir: AirPods 2 Bilmecesi Sonunda Çözüldü

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?