iPhone X için Yeni Reklam Filmi

0
91
iPhone X

Apple, reklam filmlerinin sayısını arttırmaya başladı. Çok kısa bir süre öncesinde markanın 2018 Dünya Kupası temalı yeni reklam filmleri yayınladığını gördük. Her zamankinden daha uzun süreli olan ve iPhone ile çekildi konseptine sahip olan yeni reklam filmleri, genelde iPhone 8 modeline yönelik çalışmalar olarak gösteriliyor. Hal böyle olunca Apple’ın iPhone X için özel bir reklam filmi yayınlaması da beklenen bir durumdu. Beklendiği gibi oldu ve çok kısa bir süre sonra Apple iPhone X akıllı telefonları için yeni reklam filmi yayınladı. Yine mizah yönüyle öne çıkan reklam filminden söz edelim.

iPhone X Reklam Filmi

Yeni reklam filmiyle beraber Apple’ın yine iPhone X modelinde yer alan yüz tanıma sistemine odaklandığı görülüyor. Reklam filminde bir yarışmacıya banka şifresi soruluyor. Yarışmanın şifreyi hatırlamayacağı düşünülüyor. Tam yarışmayı kaybedecek derken, yarışmacının iPhone X akıllı telefonunda yer alan Face ID teknolojisi devreye giriyor. Face ID ile kullanıcı şifresini buluyor. Tabii ki reklam filminin sonunda gerçek anlaşılıyor.

Yarışmacının aslında mail hesabına girmek için şifresini hatırlamaya çalışan bir kullanıcı olduğunu görüyoruz. Kısacası Apple’ın Face ID sistemini tüm şifrelerin önünde tuttuğu bir reklam filmiyle karşılaştık. Aslında yalanda sayılmaz. Reklam filminde de yer aldığı gibi artık sadece Face ID kullanarak şifrelerin tek bir sistem altında toplanması mümkün hale geldi.

Sadece Apple değil yavaş yavaş diğer firmalarda yüz tanıma sistemlerini kendileri için kullanmaya başladı. Kısa bir süre sonra Apple da dahil olmak üzere birçok markanın Face ID benzeri teknolojilerle beraber şifre mantığını tamamen değiştireceğini görmek mümkün olabilir.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 Beta 3 vs iOS 11.4 Hız Karşılaştırması

İLGİLİ HABER:  iOS 13.1.2 Güncellemesi Geldi – Önemli Değişiklikler Var

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?