[toc]

Apple’ın akıllı telefonlarının en değişik modeli olarak gösterilen iPhone X akıllı telefonlarından şikayetler bitmek bilmiyor. Telefonların yazılımsal olarak yaşadığı sorunlar, yüksek fiyatları, çentik bölümünün oluşturduğu sorunlar ve benzeri sorunlar bir yana, bu kez iPhone X akıllı telefonların bambaşka bir sorun ile gündeme geldiği görülüyor.

Telefonların bu kez gündeme gelmesinin nedeni aşırı baş ağrısı yapıyor olması. Kullanıcıların forumlardan paylaştıkları yazılara bakacak olursak, iPhone X akıllı telefonlarının kullanıcılarda göz ağrısı yaptığı ve baş ağrısı sorunlarına neden olduğu belirtiliyor.

Neden OLED Ekran Mı?

İddialara göre sorunun nedeni iPhone X telefonlarının sahip oldukları ekran teknolojileri. OLED ekranlarda kullanılan parlaklık seviyesine bağlı olarak değişen frekanslarda ekranın titremesine neden olan PWM sistemi nedeniyle, söz konusu akıllı telefonların ciddi derecede göz ağrısına neden olduğu belirtiliyor. Tabii ki tek neden bu değil. PWM sistemiyle beraber Apple’ın kullandığı kendi teknolojilerinin de göz ağrısına neden olan etkenler arasında olduğu gösteriliyor. Ayrıca iPhone X akıllı telefonlarının SAR değerinin de yüksek olduğu belirtiliyor.

iPhone X

Tüm bu nedenleri üst üste koyduğumuz zaman iPhone X konusunda iddialar doğru olarak kabul edilebilir. Tabii ki diğer akıllı telefon modelleri için de benzeri bir göz yorgunluğu sorunu var. Uzun kullanımlarda hemen her modelde bu etkiyi görüyoruz. Fakat iPhone X serisinde bu etkinin biraz daha fazla olduğu görülüyor. Apple’ın konu hakkında açıklama yapıp yapmayacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Bakalım iddialar gelmeye devam edecek mi?

İlginizi Çekebilir: Apple ve Intel Anlaşması Bu Yıl Başlıyor

İLGİLİ HABER:  2. el iPhone alacaklara tavsiyeler-2018 güncel

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?