iPhone X için Ücretsiz Servis Programı

0
203
iPhone SE

Apple’ın en çok ses getiren akıllı telefonlarından biri olmayı başaran iPhone X, çok kısa bir süre piyasada kalmış olsa da yeni modellerin dönüşümünü başlatan akıllı telefonlar oldu. Yeni akıllı telefonlarda kullanılan tasarım değişikliklerinin ilk adımlarının atıldığı iPhone X, tüm bu değişikliklerine rağmen bazı sorun haberleriyle de gündeme geldi.

Bu sorunların başında ekran sorunları geliyordu. Yeni akıllı telefonların kullanımını doğrudan etkileyen sorun için Apple’ın araştırma başlattığını görmüştük. Şimdi ise inceleme sonuç verdi ve Apple kararını açıkladı.

iPhone X Modelleri Ücretsiz Onarılacak

iPhone X akıllı telefonlarında yer alan sorunun ekran sorunu olduğundan söz etmiştik. Biraz daha detaylı olarak hatadan söz edelim. Ghost Touch sorunu olarak gösterilen ve dokunmatik ekran algılamasında sıkıntılar yaşanmasına neden olan ekranı sorunu, kullanıcı hatasından olmayan bir sorun olarak belirlendi.

Apple, Samsun iPhone teknik servis

Tüm modellerde değil ancak bazı serilerde yaşandığı belirtilen hatada, ekrana dokunulsa bile ekranın algılamaması, istenen uygulamanın dışında farklı uygulamalar çalışması, ekranın kendi kendine dokunma olmadan hareketlenmesi gibi sıkıntılar yaşandığı da açıklandı. Bu sorunu yaşayan kullanıcıların ise ücretsiz olarak onarım aldığını göreceğiz.

Cihazlarında böyle bir sorun olduğunu düşünen kullanıcıların ise servislere başvurması istendi. Tamamen ücretsiz olarak yapılacak onarım sonrasında, sorunun tamamen çözüleceği açıklandı. Apple’ın söylemlerine göre 2017 Haziran ve 2018 Haziran arasında satılan modellerde bu sıkıntının olduğu belirtiliyor. Fakat kesin olarak seriler belli değil. Sorunu yaşayan kullanıcıların Apple’a başvurması en doğru seçenek.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?