Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone X için kullanıcı testleri devam ediyor. Bir telefon hakkında en net bilgilerin elde edildiği kullanıcı testlerinde ise birçok dikkat çeken ayrıntı öne çıkıyor. iPhone X modeli için öne çıkan bu ayrıntılardan birisi de hızlı şarj konusu. Şüphesiz iPhone X akıllı telefonları Apple için en değerli akıllı telefon modellerinden bir tanesi oldu. Haliyle markanın hızlı şarj teknolojisi içinde en iddialı modelinin iPhone X akıllı telefonları olması bekleniyordu. Fakat paylaşılan kullanıcı testlerine bakacak olursak, iPhone X diğer markaların biraz gerisinde kalmış gibi gözüküyor.

iPhone X Hızlı Şarj Performansı

Apple için Lightning kablosu ile yapılan testlere göre iPhone X akıllı telefonlarının hızlı şarj performansı 30 dakikalık kısım için %50 seviyesinde kaldı. 30 dakikalık bölüm için %50’lik bir performans gösterdiği görülen akıllı telefonların, 60 dakikalık bölüm içinse %81 değerine çıktığı görülüyor. Bu değerler ilk etapta oldukça başarılı değerler olarak dikkat çekebilir. Fakat iPhone X  rakiplerinin daha iyi bir performans çıkardığını görüyoruz.

iPhone X Hızlı Şarj

İlk olarak LG V30 akıllı telefonlarının daha yüksek performans elde ettiği görülüyor. Şaşırtıcı bir şekilde LG V30 akıllı telefonlarında hızlı şarj 30 dakikada %53 seviyesine kadar çıkış sağlıyor. 60 dakika içerisinde ise %86 değer elde ediliyor. Apple’ın iPhone X modelinin ciddi bir şekilde önünde olduğu görülen LG V30 modeli ise tek önde olan seri değil. Ek olarak OnePlus 5T modellerinin de çok daha önde olduğunu görüyoruz.

Yeni tanıtılan 5T modelinde 30 dakika içerisinde %59 seviyesi elde ediliyor. iPhone X modeline göre çok daha başarılı olan bu değer, 60 dakikalık süre içinse %93 seviyesine kadar çıkmış durumda. Bu değer ise çok daha yüksek bir değer. Neredeyse 1 saat içerisinde 5T modelinin tamamen şarj olduğu görülüyor. Bu değerde iPhone X modeline göre çok daha başarılı bir değer.

İLGİLİ HABER:  Yeni iPhone Dokunarak Uyandırma ve Hızlı Şarj Özelliği İle Gelecek

İlginizi Çekebilir: iOS 11 Sonrasında Güvenlik Sorunu Mu Ortaya Çıktı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?