iPhone X akıllı telefonları, telefon dünyasının en farklı modellerinden biri oldu. Barındırdığı teknolojiler için değil de tasarım ve kullanım şekli için bu yorumu yapmak daha doğru olacaktır. Telefonların iPhone için ilk defa çerçevesiz ekran teknolojisine geçiş yapması bir yana, bu modelde kullanılan yüz tanıma sistemi de bir hayli konuşuldu ve markanın öne çıkmasını sağladı. Söz konusu yüz tanıma teknolojisi için ayrılan çentik bölümü ise bir hayli konuşulmuş ve uygulamaların bile şekillerinin değişmesine neden olmuştu. Uygulamalarını değiştiren bir başka dev isim ise Google olmuştu. Teknoloji devi tarafından tüm iOS uygulamaları iPhone X için yenilenmeye başladı. Son olarak Google Haritalar uygulaması için bir güncelleme yayınlandı.

Google Haritalar Artık iPhone X Uyumlu

Yapılan iyileştirme sonrasında Google Haritalar uygulamasının iPhone X telefonlarına uyumlu hale getirildiği açıklandı. Çentik bölümüne göre yapılan düzenleme sonrasında Google Haritalar için yeni sürüm kullanıma girmiş oldu. Google Haritalar için yayınlanan yeni güncelleme sonrasında uygulamanın çentik bölümü için bir kesme yapılmadığı görüldü. Yine Google Haritalar tüm ekranı kullanıyor.

Google Haritalar iPhone X

Fakat tabii ki uygulamanın iPhone X akıllı telefonlarına göre tam ekran uyumu sağlandığı görülüyor. Bunun dışında iOS 11 sonrasında yaşanan bazı sorunlarında güncelleme sonrasında giderildiği görülüyor. Yayınlanan yeni güncelleme özellikle uygulamanın aniden kapanma sorununun önüne geçiyor.

Yani sadece iPhone X akıllı telefonları için geçerli olan bir durum söz konusu değil. Bunun dışında tüm iOS cihazları içinde Google Haritalar uygulamasının önemli güncellemeler aldığını söyleyebiliriz. Son olarak güncellemenin şu an için yayında olduğunu ve herkes tarafından indirilebilir olduğunu ekleyelim. Güncellemeyi yüklemek için ise App Store’u kullanmak yeterli.

İlginizi Çekebilir:  Apple Kendi Çiplerini Üretmek İçin Çalışmalara Başladı

İLGİLİ HABER:  En iyi iPhone hangisi? (2018 )

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?