iPhone X İçin Fiziksel Home Tuşu Aksesuarı

0
188
iPhone X Home Butonu

iPhone akıllı telefonlarında, tüm seri için en değişik model iPhone X olarak karşımıza çıkmış olan model. Tam ekran kullanmasının yanı sıra OLED ekran teknolojisine de geçiş yapan bir akıllı telefon modeli olması, iPhone X akıllı telefonlarını serinin aynı zamanda en ilginç akıllı telefonları haline getirmiş durumda.

Markanın bu değişiklikleri içerisinde, Apple ile özdeşleşen Home tuşunun da kaldırılması durumu söz konusu oldu. Yeni modelde Home tuşu kalktı ve parmak izi sensörleri de tarihe gömüldü. Bunların yerini ise Face ID aldı. Eski sisteme alışan kullanıcılar içinse yeni bir aksesuar serisi ortaya çıktı. Aksesuarla beraber iPhone X modeline Home butonu ekleniyor.

iPhone X Home Butonu

Sanal ya da ekranın bir bölümünde değil, Home butonunun doğrudan telefona aksesuar olarak eklendiğini görmekteyiz. Çinli bir firma tarafından geliştirildiği belirtilen bu mini cihaz, Lightning üzerinden iPhone X akıllı telefonlarına takılıyor. Telefonun altında yatay bir USB bellek takılı gibi bir görüntü oluşuyor.

iPhone X Home Butonu

İşin ilginç yanı sıra bu aksesuarlar beraber tam anlamıyla Home butonu fonksiyonlarının yerine getirilebiliyor olması. Aslında yeni modelde bu tuşla ilgili tanımların olmaması gerekiyor. Yazılımsal açıdan sorunlar yaşanabilmesi muhtemel olmalı. Fakat görünün o ki gerçek farklı. Apple yeni modelin Home butonunu yazılımsal olarak sanal menü tuşunda yaşatmış gibi gözüküyor. Öyle ki aksesuar sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Siri’nin çağrılmasından tutun, uygulamalardan çıkmaya kadar sistemler çalıştırılabiliyor.

Yeni aksesuarında son bir artısından daha söz ederek yazımızı bitirelim. Yeni aksesuar telefona bir de 3.5 mm jak eklemekte. Hemen cihazın alt kısmında jakı görebiliyorsunuz. Sadece Çin genelinde değil Avrupa’da da satılması beklenen aksesuarın fiyatı ise açıklanmış değil. Kesin olan bir şey varsa o da cihazın bu kadar çok ses getirmesi sonrasında mutlaka benzerlerinin de karşımıza çıkacak olması. Bakalım gelişmeler neler olacak?

İLGİLİ HABER:  macOS High Sierra 10.13 İçin Önemli Güvenlik Güncelleştirmesi

İlginizi Çekebilir:  Colgate ile Apple Ortaklığı Ürünü Colgate E1 Tanıtıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?