Akıllı telefonlar içerisinde kendisini liste başı olarak göstermeyi başaran iPhone X akıllı telefonlarının satışları devam ediyor. Çok hızlı bir artış gösteren satışlarla gündeme gelen Apple’ın, iPhone X akıllı telefonlarının satışlarından ise oldukça memnun kalacağı düşünülüyor. Fakat her ne kadar Apple böyle düşünüyor olsa da yeni seri akıllı telefonların fiyatları da hala tartışma konusu. Kimi kullanıcılar iPhone X fiyatlarını çok yüksek bulduklarını dile getirerek Apple’ı eleştiriyor. Apple’ın konu hakkına verdiği karşılıklar ise oldukça ilginç. Son olarak Tim Cook tarafından verilen cevap gündem etkisi olmuş durumda.

iPhone X Mi? Kahve Mi?

Geçtiğimiz günlerde iPhone X modeli hakkında yeni bir röpörtaj veren ünlü CEO Tim Cook, fiyatların aslında çok yüksek olmadığını belirtti. Ünlü isim tarafından yapılan açıklamaya göre iPhone X akıllı telefonlarını almak için sadece kahveden vazgeçmek yeterli. Sürekli kahve içen bir kişinin sadece günlük kahve parasını ayırması durumunda, iPhone X akıllı telefonlarını rahatlıkla alınabileceği belirtiliyor. Tim Cook tarafından yapılan bu açıklama sonrasında iPhone X akıllı telefonlarının fiyatlarının bir kez daha gündem olacağı kesin. Özellikle ünlü ismin kahve yerine iPhone alınması daha mantıklı gibi bir görüş belirtmesi oldukça ilginç.

iPhone X

Ülkemizde de telefonların 6100 TL gibi bir fiyatı olduğunu düşünecek olursak, pek kahve ile ödenebilecek bir paradan söz edemiyoruz. Tim Cook’un 999 dolar için yaptığı bu açıklamanın daha uzun süre gündemde kalacağı kesin. Bir yandan da kullanıcıların yeni iPhone modellerini nasıl daha ucuza alırız çabası içerisine girdiği görülüyor.

Bunun için yurt dışını tercih eden birçok kullanıcı var ve telefonların yurt dışında alınmasının bir nebze daha ucuza geldiği belirtiliyor. Tüm bunlarla beraber yeni modelin hala ülkemiz çıkış tarihinin gizemini koruduğunu da ekleyelim. Yani 6100 TL gibi bir rakamı gözden çıkarsanız bile beklemekten başka bir çare yok gibi gözüküyor. Apple’ın satışlar için ne zaman açıklama yapacağı konusunda ise bir bilgi yok.

İLGİLİ HABER:  iPhone X İçin Google Haritalar Güncellemesi Yayınlandı

İlginizi Çekebilir: iPhone X Nasıl? Kullanıcı Yorumları Neler?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?