[toc]

Apple’ın en başarılı akıllı telefonlarından biri olmasının yanı sıra en yüksek bütçeli akıllı telefonu olan iPhone X, şu an için teslimatlarına başlanmış bir seri olarak biliniyor. Açıkçası beklenen gecikmelerin önüne geçen Apple’ın, üretimde beklendiği gibi sorunları yaşamayarak teslimatları geciktirmemesi markanın başarılı olarak süreci geçtiğini gösteriyordu. Tam üretim artık düzene oturdu ve siparişler rahat rahat teslim edilecek derken, bu kez Apple kaynaklı olmayan beklenmedik bir durum ortaya çıktı. Her ne kadar sorunun kaynağı Apple olmasa bile yaşanan durum iPhone X üretimini ciddi oranda tehdit ediyor.

iPhone X Üretiminde Anakart Sorunu Yaşanabilir

Sorunun kaynağı Interflex firması olarak gözüküyor. iPhone X akıllı telefonları için esnek anakart üreten tedarik devinin, son günlerde epey zorlandığı ortaya çıktı. Yaşanan düşüşler nedeniyle firmanın üretim faaliyetlerini düzenleyemeyecek boyuta gelen bir sıkıntı içerisinde olduğu açıklanmış durumda. Interflex firmasının üretiminin düşmesi durumunda Apple’ın ciddi bir tedarik sorunu içerisine gireceği görülen bir gerçek. Esnek anarkartları istendiği sürede teslim alamayacak olursa, markanın iPhone X üretiminde sıkıntılar yaşaması çok olası.

Interflex iPhone X

Şu an için Apple’ın ilk hafta yaptığı üretim artışının etkisinin oldukça fazla olduğu ve bir süre teslimat işleminde sıkıntılar yaşanmayacağı belirtiliyor. Fakat Interflex firmasının üretim kapasitesini arttıramaması ve faaliyetlerini yine düşürmeye devam etmesi gibi bir durum yaşanacak olursa, bu kez Apple’ın iPhone X üretim sürecinde ciddi sorunlarla karşı karşıya kalması ve bu durumda da teslimatların bir hayli gecikmesi bekleniyor.

Fakat şunu da hatırlatalım, iki firma tarafından yapılmış bir strateji içinde de olabilir. Apple bu şekilde telefonlarının, stok sorunu psikolojisiyle daha çabuk satılmasını sağlamayı amaçlıyor olabilir. Durum hakkında net yorumlar için gelişmeleri bir süre daha izlemekte yarar var gibi gözüküyor. Bakalım iPhone X bir kez daha stok sorunu haberleri ile gündeme gelecek mi?

İLGİLİ HABER:  iPhone 11 Üretim Sayıları Artıyor

İlginizi Çekebilir: İşte 2017 Yılının En Çok İndirilen App Store Uygulamaları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?