iPhone X İçerisinde Çift Batarya Var

0
212
iPhone X

Apple’ın merakla beklenen ve iPhone 8 modellerinin çok daha önüne geçen yeni amiral gemisi akıllı telefonları sonunda piyasada. Ülkemiz için olmasa da birçok ülke için satışa çıktığı resmi olarak açıklanan akıllı telefonun, inceleme videoları ise ardı ardına gelmeye başladı. Tabii ki telefonların ilk inceleme videolarında yeni modellerin ne kadar başarılı olduğunu ortaya koyan ve genel tasarım özellikle gibi konularda bilgiler veren videolar paylaşıldı. Fakat bunun dışında Çinli bir Youtuber tarafından da iPhone X akıllı telefonlarının içini gösteren bir inceleme videosu yayınlandı. Daha önce hemen hemen her akıllı telefon modeli için yapılan parçalama testi iPhone X modeli içinde yapılmış oldu.

iPhone X İç Aksamı Farklı

iPhone modellerinde iç aksam kısmında benzer tasarımların dışına çıkmayı pek sevmeyen Apple’ın, bu kez önemli değişikliklere adım attığı görülüyor. Teknoloji devinin ilk olarak pil kısmında önemli bir değişime gittiği görülüyor.

Standart tek pilli iPhone modellerinden farklı olarak iPhone X akıllı telefonlarında çift pil kullanımı yapılmış durumda. Telefonlar tanıtılmadan önce ünlü analist Kuo tarafından da belirtilen konu hakkında, Apple’ın kararının nedenleri de belli. Marka bu kez pil kapasitesini arttırmak istedi ve bunun yanında güvenliği, ayrıca tasarım özgürlüğünden vazgeçmek istemedi.

Bunun için iPhone X üzerinde daha kalın tek bir pil kullanmak yerine, Apple’ın L biçiminde iki farklı pil kullanımı yaptığı görülüyor. Bu şekilde iki farklı pil kullanıp, daha ince ve daha fazla dayanan piller oluşturulmuş durumda. Ayrıca markanı bu şekilde güvenlik konusunda yaşanabilecek riskleri de azalttığı belirtiliyor.

Özellikle tek pil kullanımlarında yaşanan alan kaybının da önüne geçilmiş. Bunun dışında telefonların iç aksamında, Face ID bileşenleri ve kamera sistemlerinin de oldukça iyi bir şekilde yerleştirildiği görülüyor. Tüm bunlar için iç aksamın açıldığı inceleme videosunu haberimize ekliyoruz. Daha fazla bilgi almak için videoyu izleyebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iPhone Phablet Modeli İçin İlk Bilgiler Gelmeye Başladı

İlginizi Çekebilir: iPhone İçin Kablosuz Şarj Maliyetli Olabilir!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?