iPhone X Face ID Geçici Olarak Nasıl Kapatılır?

0
379
Face id nasil kapatilir

iPhone X’de Face ID’yi geçici olarak devre dışı bırakmak mı istiyorsunuz?

iPhone X’de Face ID’yi hızla kapatmak ve böylece yüz tanıma özelliğini kullanarak cihazın kilidini açmak istemiyorsanız, özelliği çeşitli yöntemlerle devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu, Face ID’yi kalıcı olarak kapatmaz. Yalnızca Face ID’yi geçici olarak devre dışı bırakır ve şifre düzgün girilene kadar tekrar kilitlendiğinde Face ID kendini otomatik olarak yeniden etkinleştirir. Face ID’yi tamamen kapatmak istiyorsanız bunu iOS sistem Ayarları’ndan yapmanız gerekir. Ancak bu makalede amaçladığımız şey değil bu değil. iPhone X’de Face ID’yi geçici olarak devre dışı bırakmaya odaklanıyoruz.

iPhone X Face id nasil kapatilir

Face ID’yi Geçiçi Olarak Devre Dışı Bırakma

Belki de Face ID’yi geçici olarak devre dışı bırakmanın en kolay yolu düğmeye basma tekniğini kullanmaktır:

  1. Güç Kapatma ekranını tetikleyene kadar bir veya iki saniye için ses düğmelerinin herhangi birini Güç düğmesiyle birlikte basılı tutun.
  2. Güç ekranını gördüğünüz anda düğmeleri basılı tutmayı bırakın.
  3. Güç kapatma ekranını kapatmak ve Face ID’yi devre dışı bırakmak için “İptal” düğmesine basınız.

face id devre disi birakma

iPhone’da kapatma ekranı göründüğünde, düğmeleri bırakmanız gerekiyor. Kapatma ekranının açılması genellikle bir veya iki saniye süre. Bu da Face ID’nin geçici olarak kapatılacağı anlamına gelir.

Bununla birlikte, iPhone X’de bu düğmelere basarak ekran görüntüsü alma, iPhone’u yeniden başlatma ve Acil Durum SOS aramayı başlatma da dahil olmak üzere, pek çok işlemi gerçekleştirdiğini unutmayın.

UYARI: Düğmeleri gereğinden fazla uzun süre basılı tutmanız, Acil Durum SOS özelliğini otomatik olarak başlatacaktır. SOS, yüksek sesle siren sesi çıkarır ve sizin adınıza yerel acil durum servisini arar. Bazı kullanıcıların yanlışlıkla Acil Durum SOS özelliğini başlattığı ve evlerine ya da bulundukları yere acil durum servis hizmetinin gönderildiği yaşanmış durumlar mevcuttur.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 ve 7 Plus İçin Kullanımı Kolaylaştıran 8 Faydalı İpucu

Daha önce de belirtildiği gibi, iPhone X’de Ayarlar uygulamasına giderek Face ID’yi tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. Bu, tüm kullanıcıların isteyebileceği bir şey değildir. Face ID kapatıldığında, aynı Touch ID’yı kapattığınızda şifre girmeniz gerektiği gibi, iPhone X’e erişmek için şifre girmeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir: iPhone’a Ücretsiz Müzik İndirme ve Dinleme

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?