iPhone X Ekranlarında Yeni Bir Sorun Daha Oluştu

0
190
iPhone X

iPhone X piyasaya çıktı çıkalı gündemde kalmaya devam ediyor. Yeni seri akıllı telefonların özellikleri ve fiyatı çok konuşuluyor fakat asıl konuşulan konu yaşanılan sorunlar. İlk olarak yazılım sorunları hemen sonrasında ise yaşanan pil süreleri sorunları derken, son olarak ise iPhone X akıllı telefonlarının ekranlarında yaşanan sorun gündem oldu. Hatta Apple’ın da bu konuda açıklamalar yapması dikkatlerden kaçmadı. iPhone X akıllı telefonlarında yaşanan ilk ekran sorunu olan 0 derecenin altında çalışmama sorunun hemen sonrasında bir ekran sıkıntısının daha yaşandığını da ekleyelim. Fakat bu kez Apple doğrulama yapmadı.

iPhone X Yeşil Çizgi Sorunları

Yeni iPhone modellinin ekranlarında yaşanan yeni sorun yeşil çizgi sorunları oldu. Tıpkı telefonların ekranlarının soğukta çalışmaması gibi önemli bir sorun olan yeşil çizgi sıkıntısında, ekranın sağ ve sol kenarlarında yeşil çizgi oluştuğu görülüyor. Genelde kilit ekranında ortaya çıkan ve tüm ekran boyunca uzanan yeşil çizginin donanımsal bir sorunu işaret ettiğini görüyoruz. Fakat burada önemli bir nokta daha var.

iPhone X

Apple geçen sefer sorunu kabul etmiş ve kullanıcılar için çözüm önerisi yayınlamıştı. Bu kez ne doğrulama açıklaması geldi ne de sorunun çözümü için herhangi bir öneri paylaşıldı. Sadece kullanıcıların yine forumlar üzerinden paylaştığı görseller ve ekran görüntüleri var. Ekranların sıfırın altında çalışmadığını gösteren paylaşımlarda da ilk olarak kullanıcıların forumlar üzerinden yaptığı görsel paylaşımlarını görmüştük.

Bu nedenle yeşil çizgi sorununun da muhtemelen yaşanan gerçek bir sıkıntı olduğu düşünülüyor. Apple’ın yeni ekran sisteminde ardı ardına sorun yaşadığı iddialarının, marka tarafından nasıl karşılanacağı ise başka bir soru işareti olan nokta. Şimdilik yazılım güncellemeleriyle tüm bu sorunların giderilebileceği belirtiliyor. Fakat donanımsal bir sorun ortaya çıkacak olursa, iPhone X akıllı telefonlarının geleceği de sıkıntıya girecektir. Gelişmeleri takip edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  iPhone İçin Duvar Kağıtları - 12

İlginizi Çekebilir: iPhone X İlk Siparişleri Alınmaya Başlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?