iPhone X Ekran Sorunu ve Apple Açıklaması

0
145
iPhone X

Merakla beklenen iPhone X satışa çıktı. Ülkemizde de çok kısa bir süre sonra satışa çıkması beklenen akıllı telefonun, denemeleri de başladı. Son kullanıcılar tarafından yapılan denemelerin ise telefonlar hakkında birçok detayın ortaya çıkmasını sağladığını görüyoruz. Apple’ın açıklamaları ya da açıklamaya gerek duymadığı birçok kullanımda ortaya çıkmaya başladı. Sadece iPhone X özellikleri değil bu süreçte iPhone X sorunları da ortaya çıkmaya başladı. Yeni telefonun en büyük sorunu ise ekran sorunu oldu. İddialara göre oldukça kritik olan hata için Apple tarafından da bir açıklama geldi.

iPhone X Ekran Sorunu Yaşanıyor

Apple açıklamasına geçmeden önce konu hakkında bilgilendirmeye geçelim. İlk olarak kullanıcılar tarafından ortaya atılan iddialara göre iPhone X akıllı telefonlarının 0 derece ve daha aşağı derecelerde dokunmatik ekran sorunları yaşadığı belirtiliyor. Sıcaklığın düşük olması sonrasında donma ya da ekranın geç algılaması sorunları değil, direk olarak çalışmaması sorunlarının yaşandığı görülüyor.

iPhone X

Tüm bu iddiaların arkasından Apple’ın da konu hakkında dürüst bir açıklama yaptığı ortaya çıktı. Buna göre teknoloji devi kullanıcıların iddialarında yer alan dokunmatik ekran sorununu doğruladı. Kullanıcıların yaşadıkları dokunmatik ekran sorunlarının kaynağı ise belirtilmedi.

Sadece birkaç saniye ekranın sıcak tutulması durumunda sorunun çözülebileceği bilgileri verilmiş durumda. Bunun dışında Apple, kısa süre sonra bir güncelleme yayınlayacaklarını ve bu güncellemeyle beraber ekran sorununu tamamen çözeceklerini de belirtti. Güncellemenin muhtemelen iOS 11 yeni güncellemeleriyle beraber gelen bir düzenleme olduğunu göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.1.1 Güncellemesi Yayınlandı! Tüm Değişiklikler

İLGİLİ HABER:  iPhone Xs Serisi 4 GB RAM bellek Miktarıyla Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?