iPhone X Düşme Testi Sonuçları Pek Memnun Etmeyecek

0
82
iPhone X zil sesi

Satışları bir hayli yüksek devam eden iPhone X akıllı telefonlarının, ilk stoklarının satıldığı ve ikinci partinin satışına çoktan geçildiği açıklandı. Oldukça yüksek seviyede devam eden satışların sonrasında iPhone X modeli hakkında bilgiler veren videolarda devamlı şekilde yayınlanmaya başladı. Sürekli olarak yeni bir test ile gündeme gelen akıllı telefonun, pil testlerinden sonra şimdi ise sağlamlık testleri gündemde. iPhone X modelinin ne kadar sağlam olduğunu test etmek adına yapılan ilk çalışma ise düşme testi çalışması. İlk olarak TechRax tarafından yapılan testler ise iPhone X modelini bekleyenler için pek memnun edici değil.

Düşmeye Karşı Çok Dayanıklı Değil

iPhone X modeline yapılan yüksekten düşme testinde arka camın kolay bir şekilde kırıldığı görülüyor. iPhone 8 akıllı telefonlarında olduğu gibi arka cam çok daha kolay bir şekilde kırılıyor. Fakat asıl ilginç olan kısım ön cam bölümü. OLED ekran olması nedeniyle kırılma beklense de iPhone 8 modeline göre çok daha dayanıksız bir ekrandan söz etmek mümkün. Cam kısmında da istenen başarı elde edilememiş gibi duruyor.

iPhone X akıllı telefonlarının düşme testlerine baktığımız zaman çok başarılı bir telefondan söz etmemiz mümkün değil gibi gözüküyor. Genel olarak akıllı telefonların düşme testlerine karşı çok başarısız olduğunu biliyoruz ama iPhone X biraz daha geri planda kalacak gibi duruyor.

Bunun yanı sıra ekran değişim ücretlerinin de oldukça yüksek olduğunu hatırlatalım. Yani telefonu düşürdüğünüz zaman ekranı kırılırsa 200 dolar üzeri bir ücret ödemeniz gerekecek. Bunun dışında arka cam yüzeyinin de kırılması durumunda 500 doları geçen bir ücret ödemeniz gerekecek. Kısacası telefonları alacaksanız, çok sağlam bir kılıfa sahip olmanız gerekiyor. Aksi halde telefonları düşürürseniz ciddi bir zarar ile karşı karşıya kalmış olacaksınız. Düşme testleri için yayınlanan videoyu haberimizde izleyebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iOS 8.4'ün Yayımlanma Tarihi Apple Tarafından Paylaşıldı

İlginizi Çekebilir: Face ID Verileri 3.Parti Uygulamalarda Kullanılabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?