iPhone X Destekleri Bir Bir Artıyor! Bu Kez VLC Güncellendi

0
76
VLC iOS

iPhone X akıllı telefonları, tasarımsal açıdan bir ilki oluşturmayı başardı. Telefonların dış cam çerçevesi ve ekran tasarımlarının baştan sona değiştiğini ve kamera kısmında bile dikey kamera kullanımına yer verildiğini gördük. Artık takip edebilecek olan herkesin bileceği gibi iPhone modelleri içerisinde en farklı tasarım iPhone X modeliyle beraber sunuldu.

Fakat tüm bu tasarım değişiklikleri içerisinde en çok dikkat çeken kısım ve hala konuşulan kısım çentik bölümü oldu. Tam ekran kullanan iPhone X modelinin, ekran bütünlüğünü bozan çentik bölümü ise tüm yapıyı değiştirdi. En büyük değişim ise uygulama aşamasında yaşandı. Google Maps, Pokemon GO, Skype gibi ünlü uygulamalar ve oyunlar bile sırf iPhone X modeline uygunluk için güncellemeler yayınlanmaya başladı. Şimdi ise güncellemelere katılan uygulama VLC oldu.

VLC İçin Yeni Dönem

En çok kullanılan media servislerinden biri olan VLC tarafından iPhone X modeline özel olarak yayınlanan güncellemede, ilk olarak çentik bölümüne özel düzenlemeler yapıldığı görülüyor. Tam ekran modunda yaşanabilecek sorunlar bu şekilde çözülmüş oluyor. Arayüz kısmında da yeniliklerin yapıldığı görülen uygulamanın, çok daha modern bir arayüz tasarımını kullandığını da görüyoruz.

VLC iOS

Yeni nesil iPhone modellerine uyum sağlayan VLC güncellemesinde en çok dikkat çeken konu ise HEVC desteği. 4K videolar için arttırılmış olan görüntü kalitesinin yanı sıra Yüksek Verimli Video Kodlama desteğini de alan uygulama, iPhone X ekranından maksimum kaliteyi almanızı sağlayacak. Bir hayli zenginleştirilen ve net bir şekilde iPhone X desteği alan uygulamanın, güncel versiyonu da şu an için yayına girmiş durumda. Uygulamanın güncel versiyonunu indirmek isterseniz linki aşağı ekliyoruz.

VLC İOS Link

İlginizi Çekebilir: Apple Jony Ive İle Yeniden Yola Başlayacak

İLGİLİ HABER:  AirPods Max Pil Sorunu Tamamen Çözüldü

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?