iPhone X akıllı telefonlarının satışa çıkmasından sonra bir yandan kullanıcı yorumları ve incelemeleri bir bir paylaşılmaya başlandı, bir diğer yandan ise Apple’ın bilgilendirmelerinin yayınlanmaya başladığını gördük. Son olarak markanın bu modele özel olarak yenilikleri anlatan bir video paylaştığını belirtmiştik.

Haberimizin hemen altından ulaşabileceğiniz videoda Apple, telefonun ne gibi ayrıcalıkları olacağı ve ne gibi artılar sunacağı konusunda bilgiler sunulmuştu. Şimdi ise Apple’ın iPhone X destek bilgilendirmesi yayınladığı ortaya çıktı. Bu bilgilendirme ise kafaları bir hayli karıştıracak detaylara sahip. Öyle ki Apple bu kez hata yaşanabileceğini kabul ediyor.

iPhone X Ekranı Sorun Yaratabilir

Destek bilgilendirmesinde Apple’ın en çok üstünde durduğu konu yeni ekranlar. Şimdiye kadar markanın hep LCD ekran kullanımı yaptığını gördük. iPhone X akıllı telefonlarında ise kullanılan OLED ekranlar, Apple’ın bilgilendirmesini de değiştirmeye neden oldu. Bu kez marka yaptığı bilgilendirmede kullanıcıları sürekli görüntülenen görsellere karşı uyardı. Şöyle ki Apple’a göre hayalet görüntü sorunu yaşamamak için statik resimlere ekranı en yüksek parlaklık değerinde uzun süre açık bırakmak doğru değil.

iPhone X OLED

Bu gibi bir kullanımda ekranda eski görüntü lekelenmelerinin olabileceği belirtiliyor. Üstelik böyle bir sorun yaşanacak olursa, firmanın sorumluluk almadığını da ekleyelim. Yani bu tip sorunlarda telefonlarınız garanti dışında tamir ediliyor. Bunun dışında yeni modelin parlak OLED nedeniyle biraz daha fazla ısınabileceği üzerinde duruluyor. Apple bunun içinde bir dizi kullanım önerisi sunmuş durumda.

Bu önerilerden kullanıcıların mutlaka dikkat etmesi gereken maddeler var. Öyle ki Apple bir süre sonra ekranlarda sorun yaşanabileceğini ve bu maddelere dikkat edilmesi gerektiğini vurgulamış. Ayrıca ekranların tamir ücretiyle tamir edilecek olması da ve bahsedilen sorunların kullanıcı hatası sorunları olarak algılanması da epey bir can sıkıcı olarak gösteriliyor. Sadece ekran değişimi için 200 dolar üstünde bir servis ücretinden söz ediyoruz. Hal böyle olunca iPhone X için garanti şartları çok daha önemli hale geliyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone X İçin Apple Rehber Videosu Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?