iPhone X Çevresel Kimlik Bilgileri Ortaya Çıktı

0
83
iPhone X

Akıllı telefonların teknolojilerine, sahip oldukları sistemlere ve fiyatlarına çok dikkat ediyoruz. Her sene yeni modelin nasıl olacağı ve bu ana başlıklar altında nasıl bir seri geleceği konusunda uzun süren tartışmalar ortaya çıkıyor. Fakat bunun dışında bir de akıllı telefonların elektronik ürünler olduğunu ve bu kadar yaygın kullanılan cihazlar olduğu için geri dönüşümlerinin nasıl olacağı konusunda da bilgi sahibi olmak önemli.

Her ne kadar kullanıcıların belki hiç dikkat etmedikleri, belki en son dikkat ettikleri konu olsa da akıllı telefonların çevreye duyarlı üretimi oldukça önemli bir yer kapsıyor. Bu durumun farkında olan Apple, bu sene büyük oranda değişikliğe gittiği iPhone X modeli içinde çevresel kimlik raporlarını da yayınladı. Telefonların çerçevelerinden, ambalajlarına kadar hangi malzemelerden üretim yapıldığını açıklayan marka, ne kadar önem verilen bir konu ile karşılaştığımızı gösteriyor.

iPhone X Ne Kadar Çevreci Bir Model?

Bu noktada Apple’ın çevreci model için çok önemli adımlar attığı görülüyor. Hemen paylaşılan raporlarda dikkat çeken çevreci üretimlere bakalım.

iPhone X

  • Cıva içermeyen üretim aşamaları kullanıldı.
  • PVC içermeyen bir üretim söz konusu
  • Berilyum kullanılmadı
  • Arseniksiz camlara yer verildi
  • Paslanmaz çelik geri dönüşüm özelliğiyle üretildi

Bu telefonların ana serilerinde kullanılan teknolojilerde önem verilen detaylar olarak karşımıza çıkıyor. Bunun dışında ambalaj kısmında da üretimin atık şeker kamışı, özel oluşturulan ormanlar, bambu ürünlerinden elde edildiği belirtildi.

Elektronik ürün çevresel değerlendirme aracı tarafından da onaylanan yeni üretim detaylarına göre Apple’ın iPhone X modelinde çevreci üretimi benimsediği görülüyor. Yeni akıllı telefonların %100 yenilenebilir enerji kaynağı konsepti ile üretimine geçeceğinin zaten konuşulduğunu biliyoruz. Fakat %100 başarı hala elde edilebilmiş değil.

İlginizi Çekebilir: A12 Çiplerinin Üretimi Çoktan Başladı

İLGİLİ HABER:  Apple Bağımsız Onarım Sağlayıcı Programı Genişletildi! Türkiye Dahil Ediliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?