iPhone X Çentik Yapısı Yaygınlaşabilir

0
64
iPhone X

Apple’ın yeni akıllı telefonları olan iPhone X modellerinde kullanılan tüm tasarım içerisinde en çok dikkat çeken kısım, çentik olarak nitelendirilen ön kameranın ve sensörlerin bulunduğu bölüm oldu. Genel olarak iPhone X akıllı telefonlarının eleştiri almasına neden olan çentik bölümünün ise uygulamalar başta olmak üzere birçok kullanımın değişmesine neden olmuştu.

Apple’ın bunun için rehber videoları yayınladığını da biliyoruz. iPhone X için sunulan çentik bölümünün bir zorunluluktan dolayı Apple’ın tercih ettiği özelliklerden biri olduğu düşünülüyor. Apple’a yakın kaynaklardan gelen son bilgiler ise bu düşünceyi değiştirecek gibi gözüküyor. İddialara göre Apple bu sistemi tüm cihazlarına uyarlayacak.

Çentik Tasarımı Diğer Ürünlere Gelebilir

Apple’a yakın kaynaklara göre marka bu tasarımdan memnun. Bununla beraber sadece iPhone X akıllı telefonları için değil, iPad ve yeni Apple Watch modellerinde de benzeri bir tasarım kullanılacak. Bunun nedeninin tam ekrana geçiş süreci olduğu belirtiliyor. Özellikle iPad modelinde çentik bölümünün bulunduğu yeni bir tasarıma geçiş yapılacağı belirtiliyor. Bu durum iPad tabletlerinde de yüz tanıma sisteminin oluşturulacağını gösteren bir ipucu olarak değerlendirilebilir.

iPhone X

Apple tarafından henüz bir doğrulama yok. Bunun yanında yeni seri ürünler için görseller ya da tasarım çalışmaları konusunda da henüz ortaya çıkmış bir detay yok. Bu nedenle şimdilik tam olarak çentik bölümünün diğer ürünlerde de yer alacağına iddia gözüyle bakıyoruz. Apple’ın bir nevi eleştiri almasına neden olan çentik bölümünün bundan sonra uygulama biçiminin nasıl olacağını merakla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir: Apple Kablosuz Şarj Sistemi Yatırımlarına Devam Ediyor

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?