[toc]

Apple’ın yeni akıllı telefonu olan iPhone X modelinin iOS 11.3 sürümünden sonra bazı hataları ortaya çıkmaya başladı. Bunun dışında uzun kullanım testlerinde de bazı sorunların ortaya çıkmaya başladığını gördük. Son olarak telefonların göz yorgunluğuna neden olduğu yönünde iddiaları ele almış ve bu iddialar üzerine sorunun neden kaynaklandığını açıklamıştık.

Tüm bunlar bir yana iPhone X akıllı telefonlarının daha uzun sürre şikayetleri gelmeye devam edecek gibi gözüküyor. Öyle ki bu paylaşımı yapmamızın hemen 2 gün sonrasında iPhone X akıllı telefonlarının bu kez çağrı sorunu yaşadığı ortaya çıktı.

iPhone X Çağrı Cevaplamaları Gecikiyor

İlk olarak Apple Destek sayfaları üzerinden ortaya çıktığı görülen sorunun, iPhone X akıllı telefonlarında çağrı alamama kaynaklı olduğu belirtiliyor. Telefona gelen çağrıların açılması için cevaplama tuşuna basamıyorsunuz.

Bunun için yaklaşık olarak 15 saniye gibi bir bekleme sıkıntısı ortaya çıkıyor. Tabii ki bu süre içerisinde çağrı devam edecek olursa, kullanıcıların çağrıyı cevaplayabilecekleri görülüyor. Apple’ın yeni güncellemesinden öncesine dayandığı belirtilen sorun, ülkemizde de karşımıza çıkıyor.

iPhone X

Cevaplama süresinin oldukça uzamasına neden olan hata, neden kaynaklı bilemiyor. Fakat sorunun yazılımsal olduğu beklentisi var. Bunun için Apple’ın bir açıklama yapması gerekiyor. Tüm destek mesajlarına ve başvurularına rağmen Apple bir açıklama yapmış değil.

Hal böyle olunca arama gecikmesi sorununun ne zaman düzeltileceği konusunda bir bilgi elde etmek mümkün olmadı. iPhone X akıllı telefonlarında yer alan bu sorunun iOS 11.3 sürümüyle beraber giderilmesi en iyi ihtimal olarak gözükmekte. Apple, konuya ilişkin bir açıklama yaptığı zaman haberimizi açıklamalarla beraber güncelleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir: Milli Uygulama PTT Messenger Ortaya Çıktı

İLGİLİ HABER:  Face ID İçin Önemli Gelişmeler Açıklandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?