iPhone X Bu Kez Kamera Sorunuyla Gündemde

iPhone X kamera çatlağı sorunu konusunda bir açıklama yapıldı mı? iPhone X kamera sorunu nasıl bir nedenden kaynaklanıyor?

0
79
iPhone X kamera çatlağı

Sanılanın aksine satışları oldukça iyi gitmeye başlayan yeni nesil iPhone akıllı telefonları iPhone X, zaman zaman sorunlarıyla da gündeme gelmiyor değil. Ekran sorunları, çentik bölümü sorunları derken bu kez telefonların en önemli özelliği olarak gösterilen kameralarında bir sorun iddiası gündeme geldi.

Telefonların kamera kısmında yaşandığı iddia edilen sorunun ise yazılımsal değil donanımsal olduğu ve bu sorunu çözmek için fiziksel onarım gerektiğini belirtelim. Kamera sorunu iddialarından ve çözümü için belirtilen önerilerden daha detaylı söz edelim.

iPhone X Kamerasında Çatlak İddiası

iPhone X kullanıcılarının Reddit üzerinden yaptıkları paylaşımlarla ortaya çıkan sorun, kamera kısmında bir çatlakla gündeme geliyor. Kullanıcılara göre arka kameranın iç kısmında gözle görülecek şekilde bir çatlak oluşuyor. Bu çatlağın sebepsiz yere oluşması ise asıl can sıkan nokta olarak gösterilebilir. Kullanıcılara göre çatlak, düşmeye ya da darbeye bağlı olarak oluşmuyor.

iPhone X kamera çatlağı

Telefonunu hiç düşürmeyen ve koruma kabı içerisinde kullanan kullanıcıların bile benzeri bir sorunla karşı karşıya kaldığı belirtiliyor. Bazı kullanıcılar bu şekilde bir sorun yaşamasının ardından cihazını Apple Store’a götürdüğünü ve onarım için olumsuz cevap aldığını söylüyor.

Bazı kullanıcılar ise Apple’ın kamera değişimi için 549 dolar gibi bir ücret istediğini belirtiyor. Sorun hakkında bir iddiada soğuktan kaynaklı olarak kameraların çatladığı. Ancak bunu yalanlayan kullanıcılarda var. Söz konusu iddialar için Apple tarafından yapılmış resmi bir açıklama ise yapılmış değil.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?