iPhone 8 serileri ve iPhone X serileri artık yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Tanıtımdan sonra beklenen adım dün geldi ve telefonların ülkemiz fiyatları açıklandı. iPhone 8 ve iPhone X modelleri için açıklanan fiyatlar beraber, ön siparişlerde açıldı. Bu noktada iPhone 8 akıllı telefonları için ilk teslimatların yapıldığını biliyoruz.

Bu nedenle iPhone 8 modellerinin belli başlı özellikleri de ortaya çıkmış oldu. Fakat iPhone X modelinin hala keşfedilmeyi bekleyen özellikleri var. Bu özelliklerden birisi de bugün ortaya çıktı. iPhone X bildirim özelliği olarak karşımıza çıkan yeni özelliklere bakalım.

iPhone X Bildirimlerinde Dikkat Çeken Detay

Yeni ortaya çıkan özellik, telefonların sistemsel olarak kullanımıyla alakalı. iPhone X akıllı telefonlarında bildirimler sadece kullanıcı tarafından görüntülenebilecek. Aslında kullanıcı bir mesaj ya da bildirim geldiğinde şu an mevcut iPhone akıllı telefonlarında olduğu gibi ekranı görebilecek. Kullanıcılar için değişen bir durum söz konusu olmayacak. Fakat mesajlarınızı meraklı gözlerden kurtarabileceksiniz. Diyelim ki mesaj geldiğinde telefonunuz bir arkadaşınızın elinde. Bu durumda bildirim ve mesaj içeriği gösterilmeyecek.

iPhone X bildirim özelliği

Kilit ekranında bildirim ve mesaj gösterimi için telefonun yine kullanıcının yüzünü tanıması gerekecek. Ortaya çıkan bu detay Apple kaynakları tarafından da doğrulanmış durumda. Fakat Apple doğrudan bu özelliği vurgulamadı.

Yeni akıllı telefonların 3 Kasım sonrasında başlayan teslimatlarından sonra yapılacak kullanıcı testlerinde bu durum netlik kazanmış olacak. Bakalım yeni telefonun daha ne gibi sürpriz özellikleri ortaya çıkacak. Bunun için belirttiğimiz gibi kullanım testlerini beklemek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Pencil iPhone Modellerinde Kullanılabilir Olacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?