iPhone X, Apple’ın yeni gözdesi olmayı başarmış gibi gözüküyor. Satış tahminleri düşünüldüğü zaman yeni seri akıllı telefonların marka için istenen değerleri yakaladığı görülüyor. Akıllı telefon devinin en büyük değişimi ortaya koyduğu akıllı telefonları olarak karşımıza çıkan iPhone X modellerinin, tüm bu yapısına karşın son test sonuçları pek memnun edici değil.

Her ne kadar satışları oldukça başarılı ilerliyor olsa da iPhone X son sağlamlık testlerinde neredeyse tüm rakiplerinin gerisinde kaldı. Fakat Apple’ın tanıtımlarında tam tersi bir durumun vurgulandığını ve iPhone X modeli için daha sağlam bir telefon vurgusu yapıldığını görmüştük. Hemen bu durumu değiştiren testlerin verilerine bakalım.

iPhone X Sağlamlık Testi

Consumer Reports tarafından paylaşıldığı belirtilen yeni sağlamlık testlerinde, istenen değerlerde edilebilmiş değil. iPhone X akıllı telefonlarının da tıpkı diğer modellerde olduğu gibi 75 cm yüksekliğinden bırakıldığı testlerde, telefonların cam yüzeyinin tamamen parçalandığı görülüyor. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinden bile daha iyi değerler elde edildiği de görülüyor.

Arka yüzey açısından iPhone X bu modellerin bile arkasında kalmış bir seri oldu. Fakat iPhone 8 ve iPhone 8 Plus akıllı telefonlarına göre ekran kısmında daha başarılı bir deneyim elde edildiğini belirtelim. Yaklaşık olarak 100 defa düşmesi durumunda telefonun tamamen dağıldığı ise kesin sonuç.

Sağlamlık testinde rakiplerinin gerisinde kalan modelin asıl can sıkan yanı ise pil performansı. Aynı testlerin sonunda pil konusunda da testler yapılmış durumda. Galaxy S8 akıllı telefonları bu değerlendirmede 26 saat kullanım sunmayı başarırken, iPhone X modelinde 19.5 saat kullanım ömrü sunulduğu görülüyor. Yeni akıllı telefonların iOS 11 düzenlemeleri tamamlandıktan sonra pil ömrünün biraz daha artması bekleniyor fakat şu an için durum bundan ibaret. Söz konusu testlerin yer aldığı videoyu da haberimize ekliyoruz. Testlerin sonuçları ve daha birçok test için videoyu izleyebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3.1 Jailbreak Beta - TaiG

İlginizi Çekebilir: macOS High Sierra 10.13.2 Güncellemesi Yayınlandı! Değişiklikler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?