iPhone X Apple’ın Yüzünü Güldürüyor

0
44

Apple, akıllı telefon piyasasında kendi adına en büyük değişikliği iPhone X modeliyle sundu. Sadece OLED ekran etkisi bile markanın bir anda gündem olmasını sağladı. Teknoloji devinin yüksek fiyatlı ama yıldız serisi olan iPhone X markasının satış rakamları ise hala tartışmalara konu olan bir durum. Markanın beklediğini alıp almayacağı konusu soru işaretlerini korurken, son gelişmeler Apple’ın lehine bir durumun söz konusu olduğunu gösteriyor. Özellikle son yıllarda en büyük Pazar kaybını yaşadığı Çin genelinde yapılan değerlendirmeler, iPhone X modeliyle istenenin alındığını gösteriyor. Rakamlar Apple’ı oldukça memnun edecek cinsten.

iPhone X Satışları Çin Genelinde Yükseldi

Çin genelinde geçtiğimiz sene satışlarında %21 oranında kayıplar yaşayan markanın, iPhone X modellerinin satışından da bu bölgede çok yüksek bir gelir elde etmeyeceği düşünülüyordu. Fakat son gelen analiz raporlarına göre iPhone X, beklenenden fazla bir satışa çıktı. Çin genelinde en çok tercih edilen akıllı telefon modellerinden biri olmaya doğu gittiği belirtilen yeni modelin, genel satış rakamlarında da %20 civarında bir artış sağlayacağı düşünülüyor.

iPhone X

Ayrıca markanın iPhone 7 yerine Çin üzerinde iPhone 8 satışlarını öne çıkardığı açıklamaları da var. Tüm bunlar değerlendirildiği zaman Apple’ın iPhone X ve iPhone 8 satışlarından Çin’de istediğini alacağı görülüyor. Markanın Çin pazarı gibi oldukça geniş bir pazarda satış rakamlarını yükseltmesi ise oldukça olumlu bir etki yaratacak.

Öyle ki markanın Çin’de kaybettiği %21’lik payı geri alması, milyonlarca ekstra telefon satışı gerçekleştirmesi anlamına geliyor. Bu nedenle de Apple’ın satışlarını uzun vadede arttırma eğilimi içerisinde olacağı ve iPhone X satışlarını daha yukarı çekmek için kampanyalarla gündeme gelebileceği konuşulmakta. Çinli rakiplerine karşı marka ne kadar başarılı olacak? Yatırımlar neler olacak? Göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: Büyüleyen MacBook Touch Konsepti Gerçek Olabilir Mi?

İLGİLİ HABER:  Apple Watch için İlk Oyun Geliştirildi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?